2

Albert-Mboyo Sambi Lokonga (* 22. října 1999 Verviers) je belgický profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního záložníka za anglický klub Luton Town FC, kde je na hostování z Arsenalu, a za belgický národní tým.

...

Anderlecht

Poté, co se Sambi Lokonga připojil k akademii Anderlechtu v roce 2010, podepsal svou první profesionální smlouvu s klubem 10. listopadu 2017. +more Debutoval 22. prosince 2017 při ligovém vítězství 1:0 nad Eupenem, když odehrál celých 90 minut. Dne 18. srpna 2018 odehrál své první utkání v evropských pohárech, a to když v 77. minutě utkání základní skupiny Evropské ligy proti tureckému Fenerbahçe vystřídal kapitána Adriena Trebela. V listopadu 2019 Sambi prodloužil smlouvu s klubem do roku 2023.

Dne 27. září 2020 vstřelil svůj první gól své seniorské kariéry, a to při remíze 1:1 proti Eupenu.

Arsenal

Dne 19. července 2021 přestoupil Sambi do londýnského Arsenalu za poplatek ve výši asi 17,5 miliónů euro. +more V klubu podepsal smlouvu do roku 2026. Svůj debut v anglické nejvyšší soutěži si odbyl 13. srpna, v 1. ligovém kole proti Brentfordu.

Poté, co Sambi dříve reprezentoval Belgii na úrovních do 17, 19 a 21 let, byl v březnu 2021 poprvé povolán do belgické seniorské reprezentace na přátelský zápas proti Řecku; do utkání však nezasáhl.