2

Anass Achahbar (* 13. ledna 1994, Haag) je nizozemský fotbalový útočník marockého původu, který v současné době hraje ve Feyenoordu.

...

Feyenoord

Anass Achahbar debutoval v profesionálním fotbale 28. srpna 2011, když v 81. +more minutě nahradil na hřišti Kelvina Leerdama v domácím ligovém utkání proti klubu SC Heerenveen (remíza 2:2).

V úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy 2012/2013 23. +more srpna 2012 se střetl Feyenoord doma se Spartou Praha a hosté vedli po prvním poločase 0:2 góly Václava Kadlece. Achahbar přišel na hřiště v 81. minutě a v nastaveném čase (93. minuta) po stříleném přízemním centru do pokutového území Sparty vyrovnával patičkou na konečných 2:2. Byla to jeho první trefa v dresu Feyenoordu. V pražské odvetě však Feyenoord prohrál 0:2 a do základní skupiny Evropské ligy nepostoupil. Achahbar střídal v 80. minutě na hřišti Sekou Cissého.

Arminia Bielefeld

22. srpna 2013 odešel na roční hostování do německého klubu Arminia Bielefeld.

Anass Achahbar byl členem vítězného nizozemského mládežnického týmu do 17 let, jenž v roce 2011 vyhrál Mistrovství Evropy hráčů do 17 let konané v Srbsku. Ve stejném roce hrál i na Mistrovství světa hráčů do 17 let v Mexiku, kde mladí Nizozemci vyhořeli a obsadili s jedním bodem poslední čtvrté místo v základní skupině A.

Zúčastnil se Mistrovství Evropy hráčů do 19 let 2013 v Litvě, kde mladí Nizozemci skončili na nepostupové třetí příčce základní skupiny A.

Kategorie:Narození v roce 1994 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Nizozemští fotbalisté Kategorie:Fotbalisté Feyenoordu Kategorie:Fotbalisté Arminie Bielefeld Kategorie:Narození 13. +more ledna Kategorie:Narození v Haagu Kategorie:Fotbalisté PEC Zwolle.