Andreas Bjelland (* 11. července 1988, Vedbæk, Dánsko) je dánský fotbalista a reprezentant, který hraje od roku 2012 na postu obránce v nizozemském klubu FC Twente.

...

Mládežnické reprezentace

Bjelland nastupoval za dánské reprezentační výběry v kategoriích od 16 let.

A-mužstvo

V A-týmu Dánska zažil debut v domácím přátelském utkání s Českou republikou 17. listopadu 2010, které skončilo bezbrankovou remízou. +more Bjelland nastoupil v základní sestavě a odehrál kompletní počet minut. Trenér Morten Olsen jej doplnil na soupisku pro EURO 2012, kde se Dánsko střetlo v základní skupině B („skupina smrti“ - nejtěžší základní skupina na turnaji) postupně s Nizozemskem (9. června, výhra 1:0), Portugalskem (13. června, prohra 2:3) a Německem (17. června, prohra 1:2). Andreas však nezasáhl ani do jednoho zápasu dánského mužstva.

V přátelském střetnutí 2. června 2012 nastoupil v Kodani do druhého poločasu proti Austrálii a jedním gólem přispěl k výhře 2:0. +more Byl to jeho první gól za dánský národní tým.

Reprezentační góly

;Góly Andrease Bjellanda v A-mužstvu Dánska

12. 6. +more 2012Parken, Kodaň, DánskoAustrálie2:0 (68. )2:0přátelský zápas
215. 10. 2013Parken, Kodaň, DánskoMalta3:0 (28. )6:0kvalifikace na MS 2014
.

Poznámky

[url=http://www. national-football-teams. +morecom/v2/player. php. id=43874]Profil hráče[/url] na National-football-teams. com * [url=http://www. dbu. dk/landshold/landsholdsdatabasen/LBasePlayerInfo. aspx. playerid=5328]Profil hráče[/url] na DBU. dk.

Kategorie:Dánští fotbalisté Kategorie:Fotbalisté Lyngby Boldklub Kategorie:Fotbalisté FC Nordsjælland Kategorie:Fotbalisté FC Twente Kategorie:Narození v roce 1988 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Narození 11. +more července Kategorie:Dánští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2012 Kategorie:Fotbalisté Brentford FC Kategorie:Fotbalisté FC Kodaň.