Artur Sobiech (* 12. června 1990, Ruda Śląska, Polsko) je polský fotbalový útočník hrající za klub Lechia Gdańsk. Od roku 2010 působí v polské reprezentaci.

...

Po čtyřech sezónách strávených v Ruchu Chorzów, kde zahájil profesionální kariéru, odešel Sobiech za 1 milion eur v červenci 2010 do Polonie Warszawa.

Hannover 96

30. června 2011 přestoupil za 1,1 milionu eur do německého týmu Hannover 96, kde podepsal tříletý kontrakt. +more Dostal dres s číslem 9. V Bundeslize debutoval 18. září 2011 proti Borussii Dortmund. Šel na hřiště v 83. minutě a do konce utkání stihl dostat v 91. minutě za faul červenou kartu. Hannover zvítězil 2:1.

30. srpna 2012 vstřelil v předkole Evropské ligy 2012/13 dva góly polskému celku Śląsk Wrocław, zápas skončil výhrou německého týmu 5:1, který s celkovým skóre 10:4 z tohoto dvojutkání postoupil do skupinové fáze. +more Zde (základní skupina L) se Artur 20. září 2012 jedním gólem podílel na remíze 2:2 proti nizozemskému FC Twente. Hannover 96 postoupil do šestnáctifinále soutěže, kde byl vyřazen ruským týmem Anži Machačkala (prohra 1:3 venku a remíza 1:1 doma).

4. května 2013 vsítil v Bundeslize branku v zápase s 1. FSV Mainz 05, utkání skončilo remízou 2:2.

Sobiech hrál za polský mládežnický reprezentační výběr U21.

V květnu 2010 dostal pozvánku do polského národního A-týmu, kde debutoval 29. května v domácím přátelském zápase s Finskem (0:0). +more 22. května 2012 zařídil v přátelském střetnutí v rakouském městě Klagenfurt am Wörthersee vítězství polského týmu 1:0 nad Lotyšskem, byla to jeho první reprezentační trefa v dresu seniorské reprezentace.

EURO 2012

Zúčastnil se Mistrovství Evropy 2012, kde mělo Polsko jako pořadatelská země (společně s Ukrajinou) jistou účast, ale trenér Franciszek Smuda jej nenasadil v žádném ze tří zápasů polského týmu na šampionátu. Polsko obsadilo se ziskem 2 bodů poslední čtvrté místo základní skupiny A.

Reprezentační góly

;Góly Artura Sobiecha za A-tým Polska

DatumStadionSoupeřSkóreVýsledekSoutěž
122. 5. +more 2012Hypo-Arena, Klagenfurt am Wörthersee, RakouskoLotyšsko1:01:0Přátelský zápas
24. 6. 2013Stadion Cracovii, Krakov, PolskoLichtenštejnsko1:02:0Přátelský zápas
.

1× účast na Mistrovství Evropy (2012 - základní skupina)

Individuální

Objev roku v polské Ekstraklase (sezóna 2009/10)

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=9214]Profil hráče[/url] na 90minut. pl * [url=http://pol. worldfootball. net/spieler_profil/artur-sobiech/]Profil hráče[/url] na worldfootball. net * [url=http://national-football-teams. com/player/38543/Artur_Sobiech. html]Profil hráče[/url] na National-football-teams. com.

Kategorie:Polští fotbalisté Kategorie:Narození v roce 1990 Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Fotbalisté Ruchu Chorzów Kategorie:Fotbalisté Polonie Warszawa Kategorie:Fotbalisté Hannoveru 96 Kategorie:Fotbalisté SV Darmstadt 98 Kategorie:Fotbalisté Lechie Gdańsk Kategorie:Narození 12. +more června Kategorie:Narození ve Slezské Rudě Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2012.