8
4
2

Denis Lemi Zakaria Lako Lado (* 20. listopadu 1996 Ženeva) je švýcarský profesionální fotbalista, který hraje na pozici defenzivního záložníka za anglický klub Chelsea FC, kde je na hostování z Juventusu, a za švýcarský národní tým.

Zakaria je odchovanec ženevského klubu Servette FC. V červenci 2015 Zakaria přestoupil do Young Boys za částku okolo 400 tisíc eur; podepsal čtyřletou smlouvu. +more Ve švýcarské Super League debutoval 18. července 2015 v utkání proti FC Zürich při remíze 1:1, když v 79. minutě vystřídal Alexandra Gerndta.

Borussia Mönchengladbach

V červnu 2017 přestoupil Zakaria do německé Borussie Mönchengladbach za 10 miliónů eur. Byl přiveden jako náhrada za Mahmouda Dahouda, který opustil klub do Borussie Dortmund. +more Zakaria v Gladbachu podepsal pětiletou smlouvu.

Juventus

Debutový zápas proti Hellas Veroně 6. února dopadl výhrou Juventusu 2:0. +more Zakaria se gólově prosadil v 61. minutě a společně s dalším debutantem Dušanem Vlahovićem zaručil ligovou výhru.

Zakaria debutoval ve švýcarské reprezentaci 28. května 2016, když nastoupil do přátelského zápasu proti Belgii. +more Byl součástí týmu na mistrovství Evropy 2016.

Byl nominován do švýcarského fotbalového týmu na Mistrovství světa 2018 v Rusku.

V květnu 2019 odehrál ve finálový turnaj Ligy národů 2018/19, kde Švýcaři skončili na 4. místě.