Hebert Silva Santos známý jako Hebert (* 23. května 1991, Barra Mansa) je brazilský fotbalový obránce, od ledna 2014 působící v klubu Piast Gliwice. Mimo Brazílii působil na klubové úrovni v Portugalsku.

S fotbalem začínal v klubu AA Ponte Preta, odkud v průběhu mládeže zamířil do CR Vasco da Gama. Před sezonou 2010/11 odešel do portugalského klubu Vasco da Gama AC. +more V létě 2012 zamířil do jiného mužstva z Portugalska, konkrétně do CD Trofense. Po roce se stal hráčem týmu SC Braga, kde nastupoval za první mužstvo i za rezervu.

Piast Gliwice

Před jarní částí ročníku 2013/14 odešel na hostování do polského klubu Piast Gliwice.

Sezona 2013/14

V Ekstraklase za Piast debutoval v ligovém utkání 22. kola (17. +more února 2014) proti klubu Wisła Kraków (výhra Piastu 1:0), odehrál celý zápas. V sezoně odehrál celkem 9 zápasů, ve kterých branku nedal.

Sezona 2014/15

V srpnu 2014 do Piastu přestoupil. 3. +more 11. 2014 na půdě týmu Podbeskidzie Bielsko-Biała vsítil v 63. minutě v utkání 14. kola svůj první gól v ročníku a zároveň premiérový v dresu Piastu (zápas skončil výhru Piastu 4:2). Proti stejnému týmu vstřelil v ročníku ještě dva góly ve dvou zápasech. Ročník zakončil s bilancí 25 střetnutí v nichž se 3x gólově prosadil.

Sezona 2015/16

V 10. kole v utkání proti klubu Śląsk Wrocław vsítil v 44. +more minutě první branku zápasu (Piast vyhrál 2:1). V prosinci 2015 podepsal s týmem nový kontrakt do léta 2017 s roční opcí. Celkem v ročníku odehrál 35 zápasů, dal v nich jeden gól. V sezoně s týmem dosáhl historického umístění, když jeho klub skončil na druhé příčce a kvalifikoval se do druhého předkola Evropské ligy UEFA.

Sezona 2016/17

S Piastem se představil ve 2. předkole Evropské ligy UEFA, kde klub narazil na švédský tým IFK Göteborg, kterému podlehl 0:3 a remízoval s ním 0:0 (v tomto utkání Hebert nenastoupil).

Odkazy

[url=http://www. transfermarkt. +morecom/hebert/profil/spieler/240912]Profil hráče[/url] na transfermarkt. com * [url=http://int. soccerway. com/players/herbert-silva-santos/259776//]Profil hráče[/url] na soccerway. com.

Kategorie:Brazilští fotbalisté Kategorie:Fotbaloví obránci Kategorie:Fotbalisté AA Ponte Preta Kategorie:Fotbalisté CR Vasco da Gama Kategorie:Fotbalisté CD Trofense Kategorie:Fotbalisté SC Braga Kategorie:Fotbalisté Piastu Gliwice Kategorie:Narození v roce 1991 Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Narození 23. +more května Kategorie:Fotbalisté JEF United Ičihara Kategorie:Fotbalisté Wisły Kraków Kategorie:Fotbalisté Casa Pia AC.