8
4
2

Iliman Cheikh Baroy Ndiaye (* 6. března 2000 Rouen) je senegalský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za francouzský klub Olympique Marseille. Narodil se ve Francii, ale hraje za národní tým Senegalu.

Ndiaye začal hrát fotbal ve francouzských klubech Rouen Sapins, Rouen a Marseille, než se přestěhoval do Senegalu a začal hrát za Dakar Sacré-Cœur. Jeho otec se následně přestěhoval do Anglie, Ndiaye tak nastupoval za mládežnický tým Boreham Wood, kde také hrál nedělní ligové zápasy za Rising Ballers. +more Dne 17. listopadu 2017 podepsal Ndiaye svou první smlouvu s Boreham Wood. Dne 31. srpna 2019 podepsal smlouvu se Sheffieldem United. Na druhou polovinu sezóny 2019/20 odešel na hostování do Hyde United. Svůj debut v dresu Sheffieldu United si odbyl jako pozdní náhradník při prohře 0:5 v Premier League s Leicesterem City 14. března 2021. Dne 11. září dvakrát skóroval proti Peterborough United při výhře 6:2. Dne 3. března 2023 v FA Cupu skóroval v 79. minutě proti Tottenhamu Hotspur, čímž zajistil vítězství a postup Sheffieldu United do čtvrtfinále.

Reprezentační kariéra

Ndiaye se narodil ve Francii senegalskému otci a francouzské matce. V národním týmu Senegalu debutoval 4. +more června 2022 při vítězství 3:1 nad Beninem v kvalifikaci na Africký pohár národů 2023, když v 67. minutě nastoupil za Boulaye Dia. Ndiaye vstřelil svůj první mezinárodní gól v kvalifikaci na AFCON 2023 24. března 2023 proti Mosambiku. Ndiaye vstřelil třetí gól při vítězství 5:1.

Statistiky

Klubové

: Platí k zápasu hranému 4. května 2023.