2

Jakub Piotr Kiwior (* 15. února 2000 Tychy) je polský profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního obránce za anglický klub Arsenal FC a za polskou reprezentaci.

...

FK Železiarne Podbrezová

Kiwior debutoval ve slovenské Fortuna lize za Železiarne Podbrezová 16. +more února 2019 v zápase proti Nitře při vítězství 3:1. 2. března vstřelil svůj první gól ve své kariéře, a to při remíze 1:1 s AS Trenčín.

MŠK Žilina

V srpnu 2019 byl oznámen Kiwiorův přestup do MŠK Žilina. Svůj debut v klubu si odbyl 10. +more srpna 2019 při venkovním utkání proti Ružomberoku a svým výkonem pomohl k výhře 3:2.

O více než měsíc později, ve svém druhém soutěžním utkání, se Kiwior poprvé objevil v základní sestavě týmu proti ViOnu Zlaté Moravce; zápas pak skončil bezbrankovou remízou. 9. +more listopadu si Kiwior připsal první asistenci v dresu Žiliny. Na Štadiónu pod Dubňom Žilina prohrávala o poločase s Ružomberokem o dvě branky. Kiwior v 91. minutě asistoval na branku Jána Bernáta, který snížil na konečných 1:2.

Během pandemie koronaviru na jaro 2020 byla Žilina nucena vstoupit do likvidace a propustila 17 hráčů, Kiwior však v týmu zůstal.

Na podzim 2021 odehrál s klubem čtyři předkola Evropské konferenční ligy; kdy Žilina postoupila přes gruzínský klub FC Dila Gori, kyperský Apollon Limassol i kazašský Tobol Kostanaj FK, nicméně ve čtvrtém předkole vypadla po výsledcích 1:5 a 0:3 s Jabloncem. V dresu Žiliny stihl Kiwior odehrát 61 utkání, ve kterých vstřelil 4 branky.

Spezia Calcio

Dne 31. srpna 2021 podepsal Kiwior čtyřletou smlouvu s italským prvoligovým týmem Spezia Calcio. +more V italské nejvyšší soutěži debutoval 1. prosince, a to v zápase proti Interu Milán. V jarní části sezóny 2021/22 se probojoval do základní sestavy týmu, na pozici defensivního záložníka odehrál ve svém premiérovém ročníku v klubu dohromady 22 ligových utkání.

V sezóně 2022/23 se přesunul na pozici středního obránce v rámci podzimní části sezóny odehrál v dresu Spezie všech 17 ligových utkání.

Arsenal

V lednu 2023 přestoupil Kiwior do anglického Arsenalu za částku okolo 20 milionů liber.

Kiwior debutoval v polské reprezentaci 11. června 2022 při venkovní remíze 2:2 proti Nizozemsku v Lize národů UEFA 2022/23. +more V listopadu 2022 byl nominován na závěrečný turnaj Mistrovství světa ve fotbale 2022 do Kataru. Na turnaji odehrál všechny tři zápasy základní skupiny, a to proti Mexiku, Saúdské Arábii a Argentině. Odehrál také 87 minut osmifinálového utkání proti Francii, ve které Polsko po prohře 1:3 z šampionátu vypadlo.