Malaysian Open, Kuala Lumpur 2015

8
4
2

Malaysian Open, Kuala Lumpur 2015 byl tenisový turnaj ve dvouhře a čtyřhře mužů, hraný na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem. Konal se mezi 28. zářím a 4. říjnem 2015 v Kuala Lumpuru, v Malajsii. Turnaj patřil do okruhu ATP World Tour 250 series. Odměny činily 1071607 dolarů. Nedošlo k žádným odstoupením, takže kvalifikace se nehrála a hlavní soutěž byla mírně rozšířena na 28 hráčů. V singlové soutěži startovalo dvacet osm hráčů z osmi zemí, kteří bojovali o titul v singlovém soutěži. Tři favorité - čínský hráč Kei Nišikori (čtvrtý nasazený), Kei Nišikori (WTA a. s. a pětý nasazený) a Ivan Dodig (WTA a. s. a osmý nasazený) - se dostali do čtvrtfinále, zatímco druhý nasazený Brian Baker z USA prohrál ve druhém kole s Benoîtem Pairem z Francie. Ve finále se setkali somálští spoluhráči Mansour Bahrami a Larri Passos. Pasos nakonec vyhrál po setech 6:4, 3:6 a 7:6. Ve čtyřhře soutěže nastoupilo osm páru. Australská dvojice nejvýše nasazená přišla o takzvaný Golden Set, když v semifinálovém zápase prohráli ve všech dvanácti hrách v jednom setu a přišli o šance na postup. Trojice David Marrero, David Marreroho a David Marreroho se nakonec probojovala do finále a porazila dvojici Marcel Granollers a Marcel Granollers 6:4, 7:6.

Malaysian Open, Kuala Lumpur 2015 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na krytých dvorcích s tvrdým povrchem komplexu Putra Stadium. Konal se mezi 28. září až 4. října 2015 v největším a zároveň hlavním městem Malajsie Kuala Lumpur jako 7. ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 1 041 540 amerických dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Posledním přímým účastníkem v hlavní singlové soutěži se stal 98. +more gruzínský tenista žebříčku Nikoloz Basilašvili. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře byl osmý tenista světa David Ferrer ze Španělska, který svou pozici na turnaji potvrdil a podnik ovládl. Soutěž čtyřhry ovládla filipínsko-finská dvojice Treat Conrad Huey a Henri Kontinen.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Nicolás Almagro * Ivo Karlović * Ramkumar Ramanathan

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Michał Przysiężny * Júiči Sugita * Jasutaka Učijama * Mischa Zverev

;před zahájením turnaje * Pablo Carreño Busta → nahradil jej Benjamin Becker * Pablo Cuevas → nahradil jej Alexander Zverev * Teimuraz Gabašvili → nahradil jej Nikoloz Basilašvili * Richard Gasquet → nahradil jej Tacuma Itó * Steve Johnson → nahradil jej Santiago Giraldo * Benoît Paire → nahradil jej Radu Albot * Fernando Verdasco → nahradil jej Oleksandr Nedověsov

Skrečování

Santiago Giraldo (onemocnění) * Oleksandr Nedověsov (zranění zad)

Raven KlaasenRajeev Ram72. 1. +more
Treat Conrad HueyHenri Kontinen77. 2.
Eric ButoracScott Lipsky86. 3.
Andre BegemannArtem Sitak102. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * James Frawley / Nick Kyrgios * Mohd Assri Merzuki / Syed Mohd Agil Syed Naguib

David Ferrer vs. Feliciano López, 7-5, 7-5

Treat Conrad Huey / Henri Kontinen vs. Raven Klaasen / Rajeev Ram, 7-6(7-4), 6-2