Martin Erlić (* 24. ledna 1998) je chorvatský profesionální fotbalista, který hraje na pozici obránce za klub Sassuolo a chorvatský národní tým.

Erlić pochází z vesnice Tinj a začal trénovat fotbal v NK Raštane v nedaleké vesnici. Ve věku 12 let si ho všimli skauti GNK Dinamo Záhřeb a přivedli ho do jejich akademie, kde strávil dva roky, než se přesunul do HNK Rijeka. +more Erlić se v 16 letech přesunul do zahraničí do Parmy.

Sassuolo

Po bankrotu Parmy v roce 2015 odešel Erlić do Sassuola.

Hostování v Südtirolu

Dne 31. +more srpna 2017 podepsal Erlić smlouvu na sezónní hostování v Serii C se Südtirolem. Dne 8. října vystřídal v Serii C, když v 70. minutě nahradil Filippa Sgarbiho při porážce 3:1 s Padovou. Dne 15. října odehrál svůj první celý zápas za Südtirol, domácí výhru 5:0 nad Santarcangelem. Dne 8. listopadu vstřelil Erlić svůj první profesionální gól za Südtirol v 81. minutě při výhře 1:0 nad Sambenedettese. Erlić ukončil své sezónní hostování v Südtirolu s 30 zápasy, 1 gólem a 1 asistencí.

Hostování ve Spezii

Dne 10. +more července 2018 byl Erlić zapůjčen do klubu Serie B Spezia Calcio na sezónní hostování.

Spezia

Poté, co kvůli zranění vynechal většinu sezóny 2018/19, se 15. července 2019 vrátil do Spezie natrvalo.

Návrat do Sassuola

Dne 16. +more srpna 2021 byl Erlić koupen Sassuolem, který ho poté poslal na hostování zpět do Spezie pro sezónu 2021/22.

Reprezentační kariéra

Erlić debutoval za chorvatský národní tým 6. +more června 2022 při remíze 1:1 s Francií v Lize národů UEFA. Jak se přiznal, aby mohl hrát zápas, musel zmeškat svatbu svého bratra. Dne 9. listopadu 2022 byl Erlić jmenován do 26členného kádru Zlatka Daliće pro Mistrovství světa ve fotbale 2022, kde zůstal nevyužitým náhradníkem. Chorvati nakonec získali bronzové medaile.