4
2

Matěj Jurásek (* 30. srpna 2003 Karviná) je český profesionální fotbalista, který hraje na pozici křídelníka za český klub SK Slavia Praha a za český národní tým do 21 let.

Matěj Jurásek je odchovancem MFK Karviná. V létě 2018 přešel do akademieSK Slavia Praha.

Svého debutu v dresu Slavie se dočkal 21. listopadu 2020, když v 79. minutě ligového utkání proti SFC Opava vystřídal Petera Olayinku.

Ještě v témže roce si zahrál Evropskou ligu a na jaře 2021 se rozhodl odejít na hostování do druholigové Vlašimi. V jarní části sezony 2020/21 odehrál Jurásek 13 druholigových utkání, ve kterých si připsal jednu branku a tři asistence.

Podzimní část sezóny strávil Jurásek na hostování ve své rodné Karviné, poté, co se nedokázal prosadit do základní sestavy a odehrál jen 10 soutěžních utkání, byl z hostování předčasně stažen. Na jaro 2022 se vrátil do Vlašimi na půlroční hostování.

Dne 6. listopadu 2022 vstřelil Jurásek své první dva góly v dresu Slavie, a to doma proti Baníku Ostrava. +more Na hřiště přišel jako střídající hráč po 70 minutách za stavu 1:1. Jeho góly rozhodly o výhře Slavie 3:1. V sezóně 2022/23 se Jurásek stal jedním z klíčových hráčů Slavie, a to stále ve věku pouhých 19 let, když odehrál za slávistické "áčko" 31 utkání, v nichž vstřelil 7 branek a na dalších 6 přihrál.

Jurásek je českým mládežnickým reprezentantem. V březnu 2023 byl poprvé povolán do seniorské reprezentace na zápasy kvalifikace na EURO 2024 proti Polsku a Moldavsku. +more Svého debutu se však v březnu nedočkal.