Maximiliano Pereira

8
4
2

Victorio Maximiliano „Maxi“ Pereira Páez, známý jako Maxi Pereira, (* 8. června 1984, Montevideo, Uruguay) je uruguayský fotbalový obránce a reprezentant, v současnosti působí v portugalském klubu Benfica Lisabon. Účastník Mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice a Mistrovství světa 2014 v Brazílii.

...

Benfica Lisabon

V roce 2007 podepsal kontrakt s Benficou Lisabon, kam přestoupil za 3 miliony eur z uruguayského celku Defensor Sporting.

V Evropské lize 2012/13 se s Benficou probojoval až do finále proti anglickému celku Chelsea FC. V semifinále 2. +more května v odvetném zápase s tureckým Fenerbahçe SK odehrál kompletní počet minut. Benfica zvítězila 3:1, smazala prohru 0:1 z prvního zápasu v Istanbulu a postoupila do finále, kde podlehla Chelsea FC 1:2.

S Benficou nepostoupil ze základní skupiny C do vyřazovacích bojů Ligy mistrů 2013/14, portugalský tým v ní obsadil třetí místo. Benfica nicméně pokračovala v Evropské lize 2013/14, kde se propracovala po roce opět do finále. +more V něm opět prohrála, tentokrát v penaltovém rozstřelu 2:4 (0:0 po prodloužení) se španělským týmem Sevilla FC. Maxi Pereira odehrál kompletní finálový duel.

Pereira debutoval v národním týmu Uruguaye 26. října 2005 v přátelském utkání s domácím Mexikem (prohra Uruguaye 1:3). +more Maximiliano odehrál první poločas.

Zúčastnil se Mistrovství světa 2010 konaného v Jihoafrické republice, kde Uruguay prohrála 6. července semifinále s Nizozemskem 2:3 (Pereira snižoval v nastaveném čase na konečných 2:3, byl to jeho první gól v národním týmu) a poté stejným výsledkem i zápas o třetí místo 10. +more července s Německem.

Hrál i na turnaji Copa América 2011, kde mužstvo Uruguaye vybojovalo svůj 15. titul, když ve finále porazilo tým Paraguaye 3:0.

Trenér Óscar Tabárez jej nominoval na Mistrovství světa 2014 v Brazílii.