Miami Open 2015 – ženská dvouhra

8
4
2

Do soutěže ženské dvouhry na tenisovém turnaji Miami Open 2015 nastoupilo devadesát šest hráček. Z #Kvalifikace|kvalifikace postoupilo třináct tenistek, z toho dvanáct řádně po dvou kolech a Čeng Saj-saj jako šťastná poražená. Dvojnásobnou obhájkyní titulu byla americká světová jednička Serena Williamsová.

Roli favoritky potvrdila Serena Williamsová, když ve finále deklasovala španělskou turnajovou dvanáctku Carlu Suárezovou Navarrovou po setech 6-2 a 6-0. Poražená byla vyrovnanou soupeřkou jen v úvodní fázi do stavu her 2:2. +more Poté již neuhrála ani jeden game.

Williamsová tak v probíhající sezóně prodloužila svou neporazitelnost navýšením výher na 18:0. Na Miami Masters si připsala osmý titul, čímž se stala čtvrtou tenistkou historie, která vyhrála jeden turnaj alespoň osmkrát. +more Zařadila se tak po bok Chris Evertové, Steffi Grafové a Martiny Navrátilové. Na okruhu WTA Tour získala celkově 66. singlovou trofej. Suárezová Navarrová se v následném vydání žebříčku WTA ze 6. dubna 2015 posunula poprvé v kariéře do eltiní světové desítky, když jí patřila 10. příčka.

Vítězka si do žebříčku WTA připsala 1 000 bodů a obdržela prémii 900 400 dolarů.