Michael Okechukwu Uchebo (* 2. února 1990) je bývalý nigerijský fotbalový útočník a reprezentant, který naposledy hrál za Enugu Rangers.

...

Uchebo začal svou kariéru v klubu Enugu Rangers. V říjnu 2009 podepsal tříletou smlouvu s VVV-Venlo. +more Sportovní ředitel Mario Captien ho popsal jako fyzicky velmi silného útočníka. Nizozemský Voetbal International označil Ucheba za nového Nwankwa Kanua.

V listopadu 2011 Hai Berden, předseda představenstva Venlo, prozradil, že klub jedná s anglickým týmem Stoke City FC o přestupu Ucheba. V lednu 2012 se Uchebo zapojil do tréninku se Stoke City. +more Na konci zkoušky se však klub rozhodl s ním nepodepsat smlouvu. Dne 25. ledna se Uchebo připojil ke skotskému klubu Rangers FC. Jeho angažmá v klubu ale skončilo po pouhém jednom dni kvůli negativním zprávám na adresu hráčů Rangers. Uchebův agent tvrdil, že hráč získal špatný dojem z Rangers poté, co se Ally McCoist nezúčastnil jediného tréninku, zatímco McCoist řekl, že to bylo rozhodnutí klubu.

Poté, co zachránil Venlo před sestupem pozdním gólem v prodloužení zápasu druhého kola play-off Eredivisie proti SC Cambuur, Uchebo odhalil, že neprodlouží svou končící smlouvu ve VVV. Dne +more_květen'>29. května Venlo oznámilo, že dosáhli dohody s Cercle Brugge, s nímž Uchebo následně podepsal dvouletou smlouvu.

Dne 11. +more října 2014 podepsal Uchebo tříletou smlouvu s Boavistou. Svůj první gól vstřelil hned ve svém prvním zápase proti Paçosu de Ferreira při domácí prohře 2:1.

Uchebo byl členem nigerijského týmu do 20 let a v srpnu 2008 vstřelil svůj první gól za Nigérii v zápase proti Togu na turnaji Západoafrické fotbalové unie. Hrál také na Poháru afrických národů ve fotbale do 20 let 2009, kde ve třech zápasech vstřelil jeden gól. +more V médiích byl popisován jako nejžádanější hráč nigerijského týmu na turnaji.

V červnu 2011 byl povolán olympijským týmem a trenérem národního týmu do 23 let Austinem Eguavoenem pro rozhodující zápas olympijské kvalifikace proti Tanzanii.

V říjnu 2011 Austin Eguavoen navštívil Nizozemsko a setkal se s funkcionáři VVV-Venlo, aby zajistil uvolnění Ucheba k účasti na inauguračním ročníku šampionátu CAF U-23 v Maroku.

Poprvé byl povolán do nigerijského národního týmu v únoru 2014.

Uchebo odehrál svůj první seniorský zápas 6. +more března při remíze 0:0 s Mexikem v přátelském utkání, když odehrál první poločas, než byl nahrazen Leonem Balogunem.

V dalším zápase Nigérie, při remíze 2:2 se Skotskem na Craven Cottage, odehrál Uchebo 55 minut zápasu. Poté, co se Skotsko dostalo do vedení, vyrovnal Uchebo ještě před přestávkou odraženou střelou ze střední vzdálenosti. +more Jeho náhradníkem byl Peter Odemwingie.