4
2

Noa Noëll Lang (* 17. června 1999 Capelle aan de IJssel) je nizozemský profesionální fotbalista, který hraje na pozici křídelníka či útočníka za belgický klub Club Brugge KV a za nizozemský národní tým.

Ajax

Lang se dostal do akademie Ajaxu v roce 2013 ve věku 14 let z akademie Feyenoordu. V klubu debutoval 26. +more září 2018, když o poločase prvního kola KNVB Cupu proti HVV Te Werve vystřídal Davida Nerese. V nizozemské nejvyšší soutěži debutoval 13. března 2019, když v 83. minutě zápasu proti PEC Zwolle vystřídal Lassa Schöneho; o dvě minuty později asistoval na vítěznou branku Daleyho Blinda při výhře 2:1.

Dne 1. prosince 2019 se Lang poprvé objevil v základní sestavě Ajaxu v Eredivisie a trenéru Eriku Ten Hagovi se odvděčil hattrickem do sítě Twente při výhře 5:2. +more 18. prosince vstřelil Lang i svůj první gól v KNVB Cupu, když ve druhém kole soutěže, proti SC Telstar, otevřel skóre při výhře 4:3.

FC Twente (hostování)

V lednu 2020, po příchodu křídelníka Ryana Babela z tureckého Galatasaraye, odešel Lang na půlroční hostování do Twente do konce sezóny. V klubu debutoval 26. +more ledna při ligové remíze 1:1 s PSV Eindhoven. Své první, a zároveň jediné, branky v dresu Twente se dočkal v následujícím zápase, a to když svým gólem pomohl k výhře 2:0 nad Spartou Rotterdam.

Club Brugge

Sezóna 2020/21 (hostování)

Dne 5. října 2020 odešel Lang na roční hostování s povinnou opcí do belgického Club Brugge KV. +more V Jupiler Pro League debutoval 17. října při remíze 1:1 se Standardem Liège. O tři dny později odehrál své první utkání v evropských pohárech, když nastoupil na posledních 12 minut utkání základní skupiny Ligy mistrů proti ruskému Zenitu Petrohrad. 24. října vstřelil svoji první branku v dresu Brugg, a to když proměnil penaltu v zápase proti OH Leuven. Lang se prosadil i při výhře 3:0 nad Zenitem Petrohrad v předposledním zápase základní skupiny Ligy mistrů a zajistil tak klubu postup do šestnáctifinále Evropské ligy. V něm narazily Bruggy na ukrajinské Dynamo Kyjev. Kvůli pozitivnímu testu na covid-19 však zápasy vynechat a při jeho nepřítomnosti Bruggy po výsledcích 1:1 a 0:1 byly ze soutěže vyřazeny.

Dne 20. května se Lang střelecky prosadil při remíze 3:3 s Anderlechtem; Bruggy po tomto zápase získaly počtvrté za posledních šest let a celkově posedmnácté ligový titul. +more Lang odehrál v sezóně 2020/21 za Bruggy 37 utkání, ve kterých vstřelil 17 branek a na dalších 11 přihrál.

Reprezentační kariéra

Lang, který se narodil v Nizozemsku, je surinamského původu prostřednictvím jeho biologického otce.

Do nizozemské reprezentace byl poprvé nominován v říjnu 2021 na zápasy kvalifikace na Mistrovství světa 2022. Svého reprezentačního debutu se dočkal 8. +more října 2021 v zápase proti Lotyšsku.