4
2

Ronald Federico Araújo da Silva (* 7. března 1999 Rivera) je uruguayský profesionální fotbalista, který hraje na pozici středního obránce ve španělském klubu FC Barcelona a v uruguayském národním týmu.

Rentistas

Araujo se narodil v Riveře brazilské matce, a připojila se k akademii CA Rentistas v roce 2015 z klubu Huracán de Rivera. Debutoval u A-týmu 24. +more září 2016 při výhře 1:0 v Segunda División proti Tacuarembó.

Araújo vstřelil svůj první seniorský gól 9. prosince 2016 při domácí remíze 2:2 proti Central Español. +more Během sezóny 2017 se stal pravidelným členem základní sestavy a 17. června téhož roku zaznamenal hattrick při výhře 3:2 nad Villa Española.

Boston River

Dne 28. července 2017 Araújo přestoupil k prvoligovému Bostonu River. +more V týmu debutoval 18. září při domácí výhře 1:0 nad El Tanque Sisleym.

FC Barcelona

Dne 29. srpna 2018 přestoupil Araújo do katalánského velkoklubu FC Barcelona za poplatek okolo 1,7 milionu euro (plus 3,5 milionu euro v případných bonusech); angažmá začal v týmové rezervě hrající v Segunda División B. +more V A-týmu debutoval 6. října následujícího roku; když v 73. minutě domácího ligového vítězství 4:0 proti Seville vystřídal Jeana-Claira Todiba; byl však v 86. minutě vyloučen za potyčku s Javierem Hernándezem.

V sezóně 2020/21 se Araújo stal součástí A-týmu a dostal dres s číslem 4, který dříve nosil Ivan Rakitić. 19. +more prosince 2020 vstřelil svůj první gól v La Lize při domácí remíze 2:2 proti Valencii. 22. dubna 2021 vstřelil svůj druhý gól v Barceloně při vítězství 5:2 proti Getafe.

Araújo byl poprvé povolán do uruguayské reprezentace 5. října 2020, na dva kvalifikační zápasy na Mistrovství světa ve fotbale 2022 proti Chile a Ekvádoru. +more Debutoval o osm dní později, při prohře 2:4 proti Ekvádoru.