St. Petersburg Open 2016 – mužská čtyřhra

8
4
2

Mužská čtyřhra St. Petersburg Open 2016 probíhala ve druhé polovině září 2016. Do deblové soutěže petrohradského tenisového turnaje nastoupilo šestnáct dvojic. Obhájcem titulu byl filipínsko-finský pár Treat Conrad Huey a Henri Kontinen, jehož členové nestartovali společně. Huey se rozhodl turnaje nezúčastnit. Kontinen vytvořil s britským deblistou Dominicem Inglotem nejvýše nasazenou dvojici.

Vítězem čtyřhry se stal nejvýše nasazený britsko-finský pár Dominic Inglot a Henri Kontinen, který ve finále zdolal německo-indickou dvojici Andre Begemann a Leander Paes, startující pod žebříčkovou ochranou, po setech 4-6, 6-3 a supertiebreaku [12-10], když odvrátili jeden mečbol. Oba šampioni si do žebříčku ATP připsali 250 bodů a získali, jako nově zformovaný pár, první společnou trofej. +more Pro Inglota to byl šestý deblový titul na okruhu ATP Tour a Kontinen vybojoval jedenáctý takový, když výhru obhájil.

Nasazení párů

# 'Dominic Inglot / Henri Kontinen (vítězové) # Marcin Matkowski / Nenad Zimonjić (čtvrtfinále) # Wesley Koolhof / Matwé Middelkoop (1. kolo) # Andrés Molteni / Hans Podlipnik-Castillo (1. +more kolo).