Supercoppa italiana 2016

8
4
2

Supercoppa italiana 2016 byl zápas Supercoppa italiana, tedy italského fotbalového Superpoháru. Střetly se v něm týmy Juventus FC jakožto vítěz Serie A ze sezóny 2015/16, a celek AC Milán, který se ve stejné sezóně stal finalistou italského fotbalového poháru Coppa Italia v sezoně 2015/16 (ve finále podlehl 0:1 právě Juventusu).

Zápas se odehrál 23. +more prosince 2016 na stadionu Jassim Bin Hamad Stadium v katarském Dauhá. O poločase byl stav 1:1, po prodloužení svítilo na ukazateli stejné skóre, na penalty vyhrál AC Milán 4:3. Bylo to sedmé prvenství AC Milán v soutěži, jejich počtem se dotáhl právě na Juventus FC.

|valign="top"|300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=efe18a28] |}

%Asistenti rozhodčího: Riccardo Di Fiore Alessandro Giallatini Čtvrtý rozhodčí: Marco Barbirati Brankoví rozhodčí: Paolo Valeri Carmine RussoPravidla * 90 minut řádné hrací doby. * 30 minut prodloužení v případě nerozhodného výsledku. +more * Penaltový rozstřel v případě nerozhodného výsledku po prodloužení. * Max. 7 náhradníků na lavičce, 3 povolená střídání (pro každé mužstvo).