Superpohár UEFA 2009

8
4
2

Superpohár UEFA 2009 byl 34. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 28. srpna 2009 na stadionu Stade Louis II. v knížectví Monako. V zápase se každoročně utkává vítěz Ligy mistrů s vítězem Evropské ligy. Účastníky byli vítěz Ligy mistrů UEFA 2008/09 - španělská FC Barcelona a vítěz tehdejšího Poháru UEFA 2008/09 - Ukrajinský Šachtar Doněck. V celku Ukrajinského celku nastoupil i český záložník Tomáš Hübschman.

Samotný zápas se odehrál v režii držitele titulu z Ligy mistrů FC Barcelona, který zvítězil 1-0. Svým gólem z prodloužní rozhodl o výsledku Pedro Rodríguez. +more FC Barcelona získala již své 3. prvenství v této soutěži.

Místo konání

Superpohár UEFA 2009 se hrál na stadionu Stade Louis II. +more v Monaku. Stadion má kapacitu 18 523 diváků a byl otevřen v roce 1939 aby v roce 1985 prošel rekonstrukcí. Superpohár se na tomto stadionu hrál nepřetržitě od roku 1998 a hrál se až do ročníku 2012.

Zajímavosti

Jelikož zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo 30 minut prodloužení. Pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel. +more * Zápas se odehrál při dobrých klimatických podmínkách (28 °C, 56% vlhkost vzduchu). * Superpohár pískala čtveřice rozhodčích z Belgie v čele s hlavním sudím, kterým byl Frank De Bleeckere.

Pep GuardiolaPep GuardiolaPep GuardiolaPep Guardiola
|valign="top"|+moresvg'>300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=d7372a26] |} [wiki_table=763bac21].

Vítěz

205center %Superpohár UEFA 2009 (3. titul)

UEFA Super Cup Kategorie:Fotbal v roce 2009 Kategorie:Zápasy FC Barcelona Kategorie:Zápasy Šachtaru Doněck Kategorie:Sportovní události v Monaku