Superpohár UEFA 2010

8
4
2

Superpohár UEFA 2010 byl 35. ročník jednozápasové soutěže zvané Superpohár UEFA, pořádané Evropskou fotbalovou asociací UEFA. Zápas se odehrál 27. srpna 2010 na stadionu Stade Louis II. v knížectví Monako. V zápase se každoročně utkává vítěz Ligy mistrů s vítězem Evropské ligy. Účastníky byli vítěz Ligy mistrů UEFA 2009/10 - italský Inter Milán a vítěz Evropské ligy UEFA 2009/10 - španělské Atlético Madrid. V celku španělského celku nastoupil i český obránce Tomáš Ujfaluši, který se tak stal historicky třetím Čechem, který Superpohár UEFA dokázal vyhrát.

Samotný zápas vyhrál držitel titulu z Evropské ligy - Atlético Madrid, které zvítězilo 0:2. O vítězství svými góly rozhodli José Antonio Reyes a Sergio Agüero. +more Atlético Madrid získalo svůj první titul v této soutěži.

Místo konání

Superpohár UEFA 2010 se hrál na stadionu Stade Louis II. +more v Monaku. Stadion má kapacitu 18 523 diváků a byl otevřen v roce 1939 aby v roce 1985 prošel rekonstrukcí. Superpohár se na tomto stadionu hrál nepřetržitě od roku 1998 a hrál se až do ročníku 2012.

Zajímavosti

Pokud by zápas skončil nerozhodným výsledkem v normální hrací době, následovalo by 30 minut prodloužení. Pokud by i poté nebylo rozhodnuto, následoval by penaltový rozstřel * Zápas se odehrál při teplotě 26 °C a vlhkosti vzduchu 83%. +more * Superpohár poprvé řídilo šest rozhodčích. Všichni byli švýcarské národnosti v čele s hlavním, kterým byl Massimo Busacca.

Statistiky zápasu

[wiki_table=9afea853] |valign="top"|300px |valign="top" width="50%"| [wiki_table=0cbceb6c] |} [wiki_table=e6054a67]

Vítěz

205center %Superpohár UEFA 2010 (1. vítězství)

UEFA Super Cup Kategorie:Fotbal v roce 2010 Kategorie:Zápasy Interu Milán Kategorie:Zápasy Atlética Madrid Kategorie:Sportovní události v Monaku