8
4
2

Thorsten Fink (* 29. října 1967, Dortmund, Západní Německo) je bývalý německý fotbalista, který nastupoval na postu záložníka. Coby trenér naposledy vedl japonský celek Vissel Kóbe.

Dospívající Fink byl v dorostu Borussie Dortmund, odkud v roce 1989 odešel do týmu SG Wattenscheid 09. Mezi roky 1994-1997 hrál za Karlsruher SC. +more Od roku 1997 do roku 2006 působil v Bayernu Mnichov, se kterým se dostal až do finále Ligy mistrů v ročníku 1998/99, později též v ročníku 2000/01. Ve finále Ligy mistrů roku 1999 zasáhl do zápasu jako náhradník, když vystřídal v 79. minutě Lothara Matthäuse. V 91. minutě zčásti zavinil vyrovnávací gól Teddyho Sheringhama na 1-1, zápas nakonec United senzačně otočili na výhru 2-1 po gólu Ole Gunnar Solskjæra. Přesto nakonec titul v Lize mistrů získal, ve finále roku 2001 porazil Bayern Valencii.

Trenérská kariéra

Trénovat začal v klubu Red Bull Salzburg, tedy v jeho rezervním týmu FC Liefering. V lednu 2008 se stal koučem Ingolstadtu, se kterým postoupil z Regionalliga Süd do +more_německá_fotbalová_Bundesliga'>druhé nejvyšší německé soutěže.

V roce 2015 jednal o angažmá v pražské Spartě a také o angažmá v německém Hannover 96, nakonec se upsal Austrii Vídeň. Zde působil do jara 2018, kdy byl propuštěn.

Grasshoppers

V závěru dubna 2018 se stal koučem Grasshoppers Zürich, se kterým zakončil sezónu 2017/18 na předposledním devátém místě.