AEGON International 2013

8
4
2

AEGON International 2013 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour, který se hrál v areálu Devonshire Park Lawn Tennis Clubu na otevřených travnatých dvorcích. Konal se mezi 17.22. červnem 2013 v britském Eastbourne jako 5. ročník mužského a 39. ročník ženského turnaje.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 519 310 eur. Ženská část s rozpočtem 619 000 dolarů byla součástí WTA Premier Tournaments. +more Nejvýše nasazenými byli v mužské dvouhře světová patnáctka Milos Raonic z Kanady a v ženském singlu čtvrtá hráčka žebříčku Agnieszka Radwańská z Polska.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v koleQQ3Q2Q1
dvouhra mužů250150904520012600
čtyřhra mužů25015090450
dvouhra žen470320200120601201281
čtyřhra žen4703202001201

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v koleQ3Q2Q1

* 1) Žebříček ATP k 10. červnu 2013.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Kyle Edmund * Milos Raonic * James Ward

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * James Blake * Kenny de Schepper * Ryan Harrison * Guillaume Rufin

;před zahájením turnaje * Thomaz Bellucci

StátHráčStátHráčATP1Nasazení
Alexander PeyaBruno Soares15. 1. +more
Robert LindstedtDaniel Nestor26. 2.
Leander PaesRadek Štěpánek27. 3.
Colin FlemingJonathan Marray42. 4.
* 1 Žebříček ATP k 10. červnu 2013; číslo je součtem umístění obou členů dvojice.

Následující dvojice obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Jamie Delgado / James Ward * Kyle Edmund / Sean Thornley

* 1) Žebříček WTA k 10. červnu 2013.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Samantha Stosurová * Johanna Kontaová * Elena Baltachová

Následující hráčky postoupily z kvalifikace: * Julia Bejgelzimerová * Jamie Hamptonová * Kristýna Plíšková * Olga Pučkovová

;před zahájením turnaje * Sara Erraniová * Jaroslava Švedovová * Sloane Stephensová

Skrečování

Tamira Paszeková (poranění stehna) * Marion Bartoliová (viróza)

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTA1Nasazení
Naděžda PetrovováKatarina Srebotniková11. 1. +more
Spojené státyLiezel HuberováSania Mirzaová26. 2.
Anna-Lena GrönefeldováKvěta Peschkeová38. 3.
Flavia PennettaováJelena Vesninová53. 4.
* 1 Žebříček WTA k 10. červnu 2013; číslo je součtem umístění obou členek dvojice.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Petra Kvitová / Yanina Wickmayerová * Anne Keothavongová / Samantha Murrayová

Feliciano López vs. Gilles Simon, 7-6(7-2), 6-7(5-7), 6-0

* Feliciano López získal třetí singlový titul kariéry, první od sezóny 2010 a premiérový na trávě.

Jelena Vesninová vs. Jamie Hamptonová, 6-2, 6-1

* Jelena Vesninová vyhrála druhý singlový titul v sezóně a druhý v kariéře. V úvodní části roku triumfovala na Hobart International.

Alexander Peya / Bruno Soares vs. Colin Fleming / Jonathan Marray, 3-6, 6-3, [10-8]

Naděžda Petrovová / Katarina Srebotniková vs. Monica Niculescuová / Klára Zakopalová, 6-3, 6-3