AEGON International 2014

8
4
2

AEGON International 2014 byl tenisový turnaj, který se konal mezi 14. a 21. červnem 2014 na travnatých dvorcích v Eastbourne ve Spojeném království. Byl to 40. ročník turnaje mužů a 40. ročník turnaje žen, nadřazený kategorie ATP World Tour 250 series resp. WTA Premier. Odehrával se na otevřených dvorcích s travnatým povrchem. Turnaj byl součástí profesionálního tenisového okruhu mužů ATP Tour a žen WTA Tour.

AEGON International 2014 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour, který se hrál v areálu Devonshire Park Lawn Tennis Clubu na otevřených travnatých dvorcích. Konal se mezi 16.21. červnem 2014 v britském Eastbourne jako 6. ročník mužského a 39. ročník ženského turnaje.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 503 105 eur. Ženská část s rozpočtem 710 000 dolarů byla součástí WTA Premier Tournaments. +more Nejvýše nasazeným se v mužské dvouhře stala světová čtrnáctka Richard Gasquet z Francie a v ženském singlu, stejně jako v předešlém ročníku, čtvrtá hráčka žebříčku Agnieszka Radwańská z Polska.

Titul v mužské dvouhře obhájil třetí nasazený Španěl Feliciano López. 19letá americká teenagerka Madison Keysová vybojovala svůj premiérový titul na okruhu WTA Tour. +more Ženskou čtyřhru vyhrála sesterská dvojice Tchajwanek Chao-čching a Jung-žan Čanových, které si tak, po vítězství na Shenzhen Open 2013, připsaly druhou společnou turnajovou trofej.

Distribuce bodů a finančních odměn

Distribuce bodů

background:#ededed;"|Soutěžbackground:#ededed;"|Vítězovébackground:#ededed;"|Fbackground:#ededed;"|SFbackground:#ededed;"|ČFbackground:#ededed;"|16 v kolebackground:#ededed;"|32 v koleQQ3Q2Q1

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Kyle Edmund * Daniel Evans * James Ward

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Chris Guccione * Tobias Kamke * Andrej Kuzněcov * Blaž Rola

;před zahájením turnaje * Ivan Dodig * Teimuraz Gabašvili * Andreas Seppi * Radek Štěpánek