ASB Classic 2018

8
4
2

ASB Classic 2018 byl od roku 1981 potřetí společně hraný tenisový turnaj mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour, konaný na dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion v areálu ASB Tennis Centre. Probíhal mezi 1. až 13. lednem 2018 v největším novozélandském městě Aucklandu jako čtyřicátý druhý ročník mužské části turnaje a třicátý třetí ročník ženské poloviny.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 561 345 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 250 000 dolarů byla součástí kategorie WTA International Tournaments. +more Nejvýše nasazeným tenistou ve dvouhře se stal osmý hráč světa Jack Sock ze Spojených států. Mezi ženami roli jedničky plnila třetí žena žebříčku Caroline Wozniacká z Dánska, která skončila jako poražená finalistka a po turnaji se posunula na druhou příčku klasifikace. Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila japonská 102. hráčka žebříčku Kurumi Narová a mezi muži tuto pozici obsadil argentinský 64. tenista klasifikace Guido Pella.

Sedmou singlovou trofej z okruhu ATP Tour a druhou z ASB Classic si odvezl Španěl Roberto Bautista Agut, jenž tak v Aucklandu prodloužil neporazitelnost na deset utkání. Pátý singlový titul na okruhu WTA Tour získala Němka Julia Görgesová, která vyhrála třetí turnaj za sebou a posunula se na nové kariérní maximum, 12. +more příčku světové klasifikace. Druhé turnajové vítězství v mužské čtyřhře v řadě získala rakousko-chorvatská dvojice Oliver Marach a Mate Pavić, která v předchozím týdnu ovládla Qatar ExxonMobil Open. Premiérovou společnou trofej z ženské čtyřhry vybojoval pár složený z bývalé italské světové jedničky ve čtyřhře Sary Erraniové a Nizozemky Bibiany Schoofsové.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Stefanos Tsitsipas * Wu I-ping * Michael Venus

Z kvalifikace postoupí alespoň čtyři hráči: * Radu Albot * Rogério Dutra da Silva * Casper Ruud * Tim Smyczek

StátHráčStátHráčWTANasazení
Oliver MarachMate Pavić36. 1. +more
Raven KlaasenMichael Venus40. 2.
Santiago GonzálezJulio Peralta57. 3.
Pablo CuevasHoracio Zeballos59. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Leander Paes / Purav Radža * Jack Sock / Jackson Withrow