ASB Classic 2019

8
4
2

ASB Classic 2019 byl společně hraný tenisový turnaj mužského okruhu ATP Tour a ženského okruhu WTA Tour, konaný na dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion v areálu ASB Tennis Centre. Probíhal mezi 31. prosincem 2018 a 12. lednem 2019 v největším novozélandském městě Aucklandu jako čtyřicátý třetí ročník mužské části turnaje a třicátý čtvrtý ročník ženské poloviny.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP Tour 250 a její dotace činila 589 680 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 250 000 dolarů byla součástí kategorie WTA International. +more Nejvýše nasazeným tenistou ve dvouhře se stal desátý hráč světa John Isner ze Spojených států. Mezi ženami roli jedničky opět plnila třetí žena žebříčku Caroline Wozniacká z Dánska, která vypadla ve druhém kole. Jako poslední přímá účastnice do dvouhry nastoupila americká 94. hráčka žebříčku Sachia Vickeryová. Mezi muži tuto pozici obsadil její krajan a 61. tenista klasifikace Tennys Sandgren.

První trofej z dvouhry okruhu ATP Tour vybojoval 27letý Američan Tennys Sandgren, který se posunul na nové kariérní maximum, 41. příčka. +more Sedmý singlový titul na okruhu WTA Tour vyhrála 30letá Němka Julia Görgesová, čímž poprvé obhájila trofej a získala dvě vítězství z jediného turnaje.

Druhý titul ze čtyřhry jako pár vybojoval japonsko-německý pár Ben McLachlan a Jan-Lennard Struff. Premiérovou společnou i individuální deblovou trofej na túře WTA si odvezly Kanaďanka Eugenie Bouchardová s Američankou Sofií Keninovou.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * David Ferrer * Cameron Norrie * Rubin Statham

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Ugo Humbert * Bradley Klahn * Maximilian Marterer * Mackenzie McDonald

Následující hráči postoupili z kvalifikace jako tzv. šťaatní poražení: * Pablo Cuevas * Laslo Djere

;před zahájením turnaje * Roberto Bautista Agut → nahradil jej Laslo Djere * Pierre-Hugues Herbert → nahradil jej Tennys Sandgren * Gaël Monfils → nahradil jej Pablo Cuevas

.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Cameron Norrie / Rubin Statham * Ajeet Rai / George Stoupe

.

Následující hráčky obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Amanda Anisimovová * Lauren Davisová * Bethanie Matteková-Sandsová

Následující hráčky si zajistily postup do hlavní soutěže v kvalifikaci: * Bianca Andreescuová * Jana Čepelová * Bibiane Schoofsová * Sílvia Solerová Espinosová

Následující hráčka postoupila z kvalifikace jako tzv. šťastná poražená: * Laura Siegemundová

Odhlášední

;před zahájením turnaje * Rebecca Petersonová → nahradila ji Taylor Townsendová * Markéta Vondroušová → nahradila ji Laura Siegemundová

Skrečování

Jana Čepelová * Alison Van Uytvancková

Ženská čtyřhra

StátHráčkaStátHráčkaWTANasazení
Ioana Raluca OlaruováAbigail Spearsová73. 1. +more
Kirsten FlipkensováJohanna Larssonová74. 2.
Kaitlyn ChristianováAsia Muhammadová114. 3.
Chan Sin-jünDarija Juraková120. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Paige Mary Houriganová / Taylor Townsendová * Valentina Ivanovová / Elys Venturová

Odhlášední

;před zahájením turnaje * Laura Siegemundová

Tennys Sandgren vs. Cameron Norrie, 6-4, 6-2

Julia Görgesová vs. Bianca Andreescuová, 2-6, 7-5, 6-1

Ben McLachlan / Jan-Lennard Struff vs. Raven Klaasen / Michael Venus, 6-3, 6-4

Eugenie Bouchardová / Sofia Keninová vs. Paige Mary Houriganová / Taylor Townsendová, 1-6, 6-1, [10-7]