ATP Shenzhen Open 2016

8
4
2

ATP Shenzhen Open 2016 byl tenisový turnaj pořádaný jako součást mužského okruhu ATP World Tour, který se hrál na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexipave komplexu Shenzhen Longgang Sports Center. Probíhal mezi 26. zářím až 2. říjnem 2016 v čínském Šen-čenu jako třetí ročník turnaje.

Turnaj s rozpočtem 704 140 amerických dolarů patřil do kategorie ATP World Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal devátý tenista světa a obhájce titulu Tomáš Berdych z České republiky. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 107. gruzínský hráč žebříčku Nikoloz Basilašvili.

V jubilejním třicátém finále kariéry získal první trofej v sezóně Čech Tomáš Berdych, jež znamenala třinácté turnajové vítězství z dvouhry na okruhu ATP Tour. První společnou trofej ve čtyřhře vybojoval italsko-švédský pár Fabio Fognini a Robert Lindstedt, pro něhož to byl dvacátý deblový titul na okruhu ATP.

Jiné formy účasti

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Li Če * Akira Santillan * Čang Ce

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Ryan Harrison * Luca Vanni * Andrew Whittington * Mischa Zverev

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Thomas Fabbiano

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Alexandr Dolgopolov → nahradil jej Íñigo Cervantes * Daniel Evans → nahradil jej Lukáš Rosol * Taylor Fritz → nahradil jej Jošihito Nišioka * Alexander Zverev → nahradil jej Thomas Fabbiano