ATP World Tour Finals 2013 – mužská čtyřhra

8
4
2

ATP World Tour Finals 2013 - mužská čtyřhra byl tenisový turnaj mužských čtyřhry, který se konal na konci sezóny 2013. Turnaj se odehrával od 4. do 11. listopadu v O2 areně v Londýně. Účastnilo se ho osm nejlepších párů ve světovém žebříčku čtyřhry. Hrálo se ve dvou skupinách po čtyřech párech, kde každý hrál jednou proti všem. První dva páry z každé skupiny postoupily do semifinále. Vítězem se stal pár Ivan Dodig a Marcelo Melo, kteří ve finále porazili pakistánsko-poláckou dvojici Ajsám Kúreší a Marcin Matkowski. Dodig a Melo tak poprvé v kariéře vyhráli finále na ATP Tour Masters 1000 a získali první společný titul.

Soutěže mužské čtyřhry na Turnaji mistrů 2013 v Londýně se účastnilo osm nejlepší párů tenistů v klasifikaci dvojic Emirates ATP. Obhájcem titulu byl španělský pár Marcel Granollers a Marc López, který skončil na třetí nepostupové příčce základní skupiny B.

Deblový titul si připsala šestá nasazená dvojice David Marrero a Fernando Verdasco, která ve finále zdolala americké světové jedničky Boba a Mika Bryanovi po vyrovnaném dramatickém průběhu, když si každý z párů připsal jeden set, a o vítězích rozhodl až supertiebreak poměrem míčů [10-7]. Vítězové se tak stali třetím španělským párem, který vyhrál Turnaj mistrů.

David Marrero si v probíhající sezóně připsal čtvrtý deblový titul a celkově desátý kariérní na okruhu ATP Tour. Pro Fernanda Verdasca výhra znamenala druhé vítězství sezóny a celkově sedmou kariérní trofej ze čtyřhry.

...

Nasazení párů

Fernando Verdasco a David Marrero slaví první titul z Turnaje mistrů # Bob Bryan / Mike Bryan (finále, 800 bodů, 195 500 USD/pár) # Alexander Peya / Bruno Soares (semifinále, 400 bodů, 135 000 USD/pár) # Ivan Dodig / Marcelo Melo (semifinále, 600 bodů, 152 000 USD/pár) # Marcel Granollers / Marc López (základní skupina, 200 bodů, 98 000 USD/pár) # Ajsám Kúreší / Jean-Julien Rojer (základní skupina, 0 bodů, 71 000 USD/pár) # 'David Marrero / Fernando Verdasco (vítězové, 1 300 bodů, 335 500 USD/pár) # Leander Paes / Radek Štěpánek (základní skupina, 200 bodů, 98 000 USD/pár) # Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (základní skupina, 200 bodů, 98 000 USD/pár)