Abierto Mexicano Telcel 2021

8
4
2

Abierto Mexicano Telcel 2021 presentado por HSBC byl tenisový turnaj hraný jako součást mužského okruhu ATP Tour v areálu Mundo Imperial Acapulco Princess na dvorcích s tvrdým povrchem. Probíhal mezi 15. až 20. březnem 2021 v mexickém Acapulcu jako dvacátý osmý ročník mužské části turnaje. Ženská polovina byla kvůli pandemii covidu-19 zrušena.

Turnaj se řadil do kategorie ATP Tour 500 a jeho dotace činila 1 204 960 amerických dolarů. Nejvýše nasazeným v singlové soutěži se stal pátý tenista světa Stefanos Tsitsipas z Řecka. +more Jako poslední přímý účastník do dvouhry nastoupil 77. hráč žebříčku, Američan Steve Johnson.

Čtrnáctý singlový titul na okruhu ATP Tour vyhrál Němec Alexander Zverev. Třetí společnou trofej ze čtyřhry vybojovali britští bratři Ken a Neal Skupští.

.

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Carlos Alcaraz * Sebastian Korda * Gerardo López Villaseñor

Následující hráč měl nastoupit do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Kevin Anderson

Následující hráč obdržel do hlavní soutěže zvláštní výjimku: * Daniel Elahi Galán

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Tallon Griekspoor * Stefan Kozlov * Brandon Nakashima * Lorenzo Musetti

Následující hráč postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Denis Kudla

;před zahájením turnaje * Kevin Anderson → nahradil jej Denis Kudla * Pablo Andújar → nahradil jej Steve Johnson * Cristian Garín → nahradil jej Salvatore Caruso * Guido Pella → nahradil jej Cameron Norrie * Sam Querrey → nahradil jej Feliciano López

Skrečování

Adrian Mannarino

Marcel GranollersHoracio Zeballos18. 1. +more
Jamie MurrayBruno Soares25. 2.
Pierre-Hugues HerbertNicolas Mahut30. 3.
Rajeev RamJoe Salisbury32. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Marcelo Demoliner / Santiago González * Alexander Zverev / Mischa Zverev

Následující pár postoupil z kvalifikace: * Luke Saville / John-Patrick Smith

Následující pár postoupil z kvalifikace jako tzv. šťastný poražený: * Dominik Koepfer / Artem Sitak

Alexander Zverev vs. Stefanos Tsitsipas, 6-4, 7-6(7-3)

Ken Skupski / Neal Skupski vs. Marcel Granollers / Horacio Zeballos, 7-6(7-3), 6-4