Adler Da Silva Parreira

8
4
2

Adler Da Silva Parreira je brazilský fotbalový záložník, který momentálně hraje za brazilský tým Flamengo. Narodil se 8. června 1993 v Riu de Janeiru. S fotbalem začal ve svých dvanácti letech v akademii Flamenga. V roce 2012 debutoval v profesionálním fotbale za tým Madureira. Po úspěšné sezóně přestoupil do týmu Flamengo a stal se důležitou součástí jejich záložní řady. S Flamengem získal několik národních a mezinárodních titulů, včetně Kopa Libertadores. V roce 2021 přestoupil do týmu Al Nassr FC v Saúdské Arábii. Adler Da Silva Parreira je také reprezentantem Brazílie, se kterou se zúčastnil několika mezinárodních turnajů, včetně Copa América.

Adler Da Silva Parreira (* 28. prosince 1998, Ženeva) je švýcarský fotbalový útočník či záložník a bývalý mládežnický reprezentant s brazilskými kořeny, od července 2022 hráč slovenského mužstva MFK Zemplín Michalovce, kde je na hostování ze Slovanu Bratislava ze stejného státu. V zahraničí působil na klubové úrovni na Slovensku. Je bývalý mládežnický reprezentant, hrál za výběry do 17, 18 a 19 let. Nastupuje na hrotu útoku, ale může hrát i na jiných ofenzivných postech. Jeho vzorem je brazilský fotbalista Neymar, oblíbeným celkem slavná FC Barcelona ze Španělska.

Je odchovancem švýcarského týmu Servette FC z Ženevy, kam přišel v žácích z celku FC Vernier. Se Servette získal v 16 letech titul s kategorií do 18 let a následně si s tímto výběrem zahrál v mládežnické Lize mistrů. +more V srpnu 2015 debutoval v "áčku", se kterým na jaře 2016 postoupil do druhé nejvyšší soutěže. Od jarní části sezony 2016/17 s výjimkou jednoho půlroku hostoval v jiných mužstvech, konkrétně hrál za kluby Étoile Carouge FC, Grasshopper Club Zürich a FC Sion, kde stejně jako v Grasshopperu nastupoval pouze za rezervu.

FC Stade Nyonnais

Sezóna 2019/20

V létě 2019 ze Servette definitivně odešel a upsal se týmu FC Stade Nyonnais, který tehdy byl ve třetí lize. Svůj ligový debut v dresu Nyonnaisu absolvoval v sedmém kole hraném 7. +more září 2019 v souboji s Breitenrainem Bern (výhra 4:1), odehrál 65 minut. Poprvé za Stade skóroval 25. 9. 2019 v souboji s mužstvem FC Rapperswil-Jona, když v 84. minutě dal branku na konečných 2:1. Následně se střelecky prosadil v 11. a 12. kole proti klubům FC Bavois (výhra 5:2) a SC Brühl SG (výhra 5:1). V ročníku 2019/20 si připsal deset ligových startů.

Sezóna 2020/21

Svůj první ligový gól v sezoně zaznamenal v souboji s týmem Yverdon-Sport FC. V osmé minutě otevřel střelecký účet zápasu, avšak soupeř o 44 minut později vyrovnal na konečných 1:1. +more Podruhé v ročníku se trefil v sedmém kole 19. září 2020 proti celku FC Bavois při venkovním vítězství 3:0. V desátém a jedenáctém kole třikrát skóroval, konkrétně dvakrát do sítě "béčka" mužstva FC Basilej (výhra 5:1) a jednou v souboji s Rapperswilem-Jona (výhra 2:0). Na podzim 2020 nastoupil za Stade Nyonnais v lize k 12 utkáním.

FK Pohronie

V lednu 2021 opustil Nyonnais i svoji vlast a odešel na Slovensko, kde podepsal smlouvu s celkem FK Pohronie. Ligový debut si zde odbyl 6. +more 2. 2021, odehrál celé střetnutí a dvěma brankami z 11. a 90. +4. minutě výrazně pomohl Pohronie k výhře 3:1 nad klubem FC Nitra. Svůj třetí přesný zásah si připsal v 18. minutě v souboji se Zemplínem Michalovce (remíza 1:1). V rozmezí 23. až 26. kola se trefil celkem třikrát, konkrétně proti týmu FK Senica (výhra 3:0) a v odvetách s Nitrou (výhra 3:2) a Michalovcemi (výhra 2:1). Na jaře 2021 bojoval s Pohroním o záchranu v první lize, která se zdařila.

ŠK Slovan Bratislava

V průběhu sezony 2021/22 zamířil na roční hostování s povinnou opcí na přestup do Slovanu Bratislava, úřadujícího mistra slovenské nejvyšší souteže. Se Slovanem se krátce po svém příchodu představil v základní skupině F Evropské konferenční ligy UEFA 2021/22, kde v konfrontaci se soupeři: FC Kodaň (Dánsko) - (prohry doma 1:3 a venku 0:2), PAOK Soluň (Řecko) - (remízy venku 1:1 a doma 0:0) a stejně jako v kvalifikaci s Lincolnem Red Imps - (výhry doma 2:0 a venku 4:1) skončili na třetím místě tabulky, což na postup do jarní vyřazovací fáze nestačilo. +more Da Silva ve skupinové fázi pohárové Evropy odehrál všech šest zápasů. Svůj první ligový duel v dresu Slovanu zaznamenal v sedmém kole v souboji s mužstvem FC DAC 1904 Dunajská Streda (remíza 1:1), když v 84. minutě vystřídal na hrací ploše Ezekiela Hentyho. V ročníku 2021/22 pomohl svému zaměstnavateli již ke čtvrtému titulu v řadě, což Slovan dokázal jako první v historii slovenského fotbalu. V létě 2022 do Slovanu přestoupil.

MFK Zemplín Michalovce (hostování)

Před sezonou 2022/23 odešel krátce po přestupu do Slovanu hostovat v rámci slovenské první ligy do Zemplínu Michalovce.