Africký pohár v malém fotbalu 2021

8
4
2

Africký pohár v malém fotbalu 2021 byl 2. ročníkem Afrického poháru v malém fotbalu, který se konal v nigerijském městě Ibadan v období od 8. do 17. července 2021. Turnaje se mělo původně účastnit 16 týmů, ale kvůli pandemii covidu-19, se jich zúčastnilo pouze 9. Týmy byly rozděleny do 2 skupin. Ve skupině A byly 4 týmy, ve skupině B 5 týmů. Ze skupiny postoupily do vyřazovací fáze celky na prvních 4 pozicích. Vyřazovací fáze zahrnovala 8 zápasů. Turnaj také sloužil jako africká kvalifikace na mistrovství světa v malém fotbalu 2023. Egypt při své první historické účasti postoupil do finále, ve kterém porazil Libyi 1:0 po prodloužení a poprvé tak vyhrál Africký pohár.

Situace s týmy

Turnaje se původně mělo zúčastnit 16 zemí. Kvůli narůstajícímu počtu případů Covidu-19 v Nigérii se vlády některých zemí rozhodly, že týmy do Nigérie nepustí. +more O šampionát tak přišlo Tunisko, které mělo obhajovat bronzové medaile z roku 2018, Jihoafrická republika, která se turnaje zúčastnila už v roce 2018, a 5 týmů, které se měly zúčastnit akce v malém fotbalu vůbec poprvé, a to Alžírsko, Benin, Džibutsko, Gabon a Maroko. Do poslední chvíle nebylo jasné, zda přicestují reprezentanti Somálska. Fotbalisté nakonec dorazili a byli doplněni do skupiny B. Poprvé v historii se turnaje zúčastnily výběry Burkiny Faso, Zambie a Egypta, který při své první účasti v historii dokázal turnaj ovládnout bez jediné porážky.

Stadion

Turnaj se odehrál na jednom stadionu v jednom hostitelském městě: Ilaji international Minifootball Stadium (Ibadan).

-
Čas každého zápasu je uveden v lokálním čase.

==== Skupina A ====

|}

---- ---- ---- ---- Tento zápas byl započítán i jako baráž o mistrovství světa. Původně se měli do baráže zapojit ještě týmy Senegalu a Burkiny Faso, ale nakonec se tak nestalo. ----

==== Skupina B ====

|}

---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ---- ----

Vyřazovací fáze

==== Čtvrtfinále ====

---- ---- ---- Oba týmy před zápasem přijely na hřiště v bílých dresech. Senegal měl jakožto domácí tým mít odlišnou barvu, ale dresy nedokázal sehnat. +more Původně se spekulovalo, že by se zápas odehrál následující den ráno. To byl ale problém, jelikož poté se mělo hrát semifinále a jeden z týmů by tak byl v nevýhodě. Zápas byl po domluvě Africké konfederace s nigerijskou asociací kontumován ve prospěch Pobřeží slonoviny.