Aircel Chennai Open 2017

8
4
2

Aircel Chennai Open 2017 byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP World Tour, hraný v areálu SDAT Tennis Stadium na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexi Pave. Konal se na úvod sezóny mezi 2. až 8. lednem 2017 v indickém městě Čennaí jako dvacátý druhý ročník turnaje.

Událost se řadila do kategorie ATP World Tour 250. Celkový rozpočet činil 505 730 dolarů. +more Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal šestý tenista světa Marin Čilić z Chorvatska, který obdržel volný los do druhého kola. Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 102. britský hráč žebříčku Aljaž Bedene, jenž v úvodním kole vyřadil Guillerma Garcíu-Lópeze.

Pátý singlový titul na okruhu ATP Tour vyhrál 28letý Roberto Bautista Agut ze Španělska, jenž si v Čennaí zopakoval finálový duel, když zde v roce 2013 odehrál první finále kariéry. Premiérovou společnou trofej ve čtyřhře vybojoval indický pár Rohan Bopanna a Džívan Nedunčežijan, pro něhož to bylo vůbec první turnajové vítězství na okruhu.