AlUla Tour 2024

8
4
2

8. ročník etapového cyklistického závodu AlUla Tour se konal mezi 30. lednem a 3. únorem 2024 v Saúdské Arábii. Celkovým vítězem se stal Brit Simon Yates z týmu Team Jayco-AlUla. Na druhém a třetím místě se umístili Belgičan William Junior Lecerf (Soudal-Quick-Step) a Novozélanďan Finn Fisher-Black (UAE Team Emirates). Závod byl součástí UCI Asia Tour 2024 na úrovni 2.1.

Týmy

Závodu se zúčastnilo 9 z 18 UCI WorldTeamů, 5 UCI ProTeamů, 3 UCI Continental týmy a saúdskoarabský národní tým. Všechny týmy nastoupily na start se sedmi závodníky kromě týmu Bora-Hansgrohe s pěti závodníky, závod tak odstartovalo 124 jezdců. +more Do cíle na Skyviews of Harrat Uwayrid dojelo 114 z nich.

UCI WorldTeamy

UCI ProTeamy

UCI Continental týmy

Národní týmy * Saúdská Arábie

Trasa a etapy

EtapaDatumTrasaVzdálenostTypVítěz
130. lednaVlaková stanice Al Manshiyah - Vlaková stanice Al Manshiyah149,5 km+moresvg'>20pxRovinatá etapa
231. lednaWinter Park - Národní rezervace Shalal199,5 km20pxRovinatá etapa
31. únoraLetiště Al-'Ula - Velbloudí dráha Al-'Ula170,5 km20pxRovinatá etapa
42. únoraHegra - Marája142,5 km20pxRovinatá etapa
53. únoraAl-'Ula, staré město - Skyviews of Harrat Uwayrid150,5 km20pxZvlněná etapa
Celková délka812,5 km
.

Průběžné pořadí

EtapaVítězCelkové pořadí 25pxBodovací soutěž +moresvg'>25pxSoutěž bojovnosti 25pxSoutěž mladých jezdců 25pxSoutěž týmů
1Casper van UdenCasper van UdenCasper van UdenUnai ZubeldiaCasper van UdenQ36. 5 Pro Cycling Team
2Søren WærenskjoldSøren WærenskjoldSøren WærenskjoldAtsushi OkaSøren WærenskjoldUno-X Mobility
3Tim MerlierCasper van UdenCasper van UdenPolychronis TzortzakisCasper van UdenSoudal-Quick-Step
4Tim MerlierTim MerlierTim MerlierAtsushi OkaCasper van UdenTeam Jayco-AlUla
5Simon YatesSimon YatesTim MerlierAtsushi OkaWilliam Junior LecerfBora-Hansgrohe
Konečné pořadíSimon YatesTim MerlierAtsushi OkaWilliam Junior LecerfBora-Hansgrohe
* Ve 2. etapě nosil Dylan Groenewegen, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Casper van Uden nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 2. etapě nosil Fred Wright, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, neboť lídr této klasifikace Casper van Uden nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Casper van Uden, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Søren Wærenskjold nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 3. etapě nosil Xabier Azparren, jenž byl čtvrtý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, neboť lídr této klasifikace Søren Wærenskjold nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí, druhý závodník této klasifikace Casper van Uden nosil červený dres lídra bodovací soutěže a třetí závodník této klasifikace Henok Mulubrhan nosil dres mistra Afriky. * Ve 4. etapě nosil Tim Merlier, jenž byl druhý v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Casper van Uden nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. * Ve 4. etapě nosil Rick Pluimers, jenž byl druhý v soutěži mladých jezdců, bílý dres, neboť lídr této klasifikace Casper van Uden nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí. * V 5. etapě nosil Søren Wærenskjold, jenž byl třetí v bodovací soutěži, červený dres, neboť lídr této klasifikace Tim Merlier nosil zelený dres pro lídra celkového pořadí a druhý závodník této klasifikace Casper van Uden nosil bílý dres lídra soutěže mladých jezdců.

Konečné pořadí

Legenda
20pxOznačuje lídra celkového pořadí+moresvg'>20pxOznačuje lídra soutěže bojovnosti