2

Alexej Andrejevič Mirančuk (cyrilicí: Алексей Андреевич Миранчук; * 17. října 1995 Slavjansk na Kubani) je ruský profesionální fotbalista, který hraje na pozici ofensivního záložníka nebo křídelníka za italský klub Turín FC, kde je na hostování z Atalanty, a za ruský národní tým.

...

Reprezentační kariéra

Miranchuk debutoval v ruské reprezentaci 7. června 2015 v přátelském utkání proti Bělorusku v Arena Khimki. +more V 71. minutě vystřídal Jurije Žirkova a o dvanáct minut později vstřelil vítěznou branku zápasu, který skončil 4:2.

Dne 11. května 2018 byl zařazen do předčasné ruské soupisky na domácí Mistrovství světa 2018. +more 3. června 2018 byl zařazen do závěrečné soupisky. Odehrál pouze poslední utkání základní skupiny proti Uruguayi, které Rusko prohrálo 0:3; Mirančuka, který se objevil v základní sestavě, po hodině hry vystřídal Fjodor Smolov.

Dne 2. června 2021 byl nominován Stanislavem Čerčesovem na závěrečný turnaj Euro 2020.