Alpské lyžování na Zimních olympijských hrách 2014 – slalom muži

8
4
2

Slalom mužů na Zimních olympijských hrách 2014 se konal v sobotu 22. února jako pátý mužský závod olympiády a závěrečná disciplína alpského lyžování ve středisku Roza Chutor poblíž Krasnoj Poljany. Zahájení prvního kola proběhlo ve 13.45 hod a druhé kolo odstartovalo v 17.15 hod SEČ. Závodu se zúčastnilo 115 závodníků z 61 zemí. Dva přihlášení slalomáři nenastoupili na start.

Úřadujícím mistrem světa byl Rakušan Marcel Hirscher a obhájcem olympijského zlata pak italský lyžař Giuliano Razzoli.

Medailisté

Olympijským vítězem se stal trojnásobný mistr světa Mario Matt z Rakouska, který tak získal první olympijskou medaili v kariéře. Stříbro si odvezl nejlepší rakouský sportovec roku 2012 Marcel Hirscher, pro nějž druhé místo představovalo také první olympijský kov. +more Na bronzové příčce dojel Nor Henrik Kristoffersen, který vyhrál poslední předolympijský slalom světového poháru ve Schladmingu jako svůj debutový závod v kariéře. Medaile pro něj znamenala první umístění na stupních vítězů z velké seniorské akce - mistrovství světa nebo olympijských her.

colspan="3"|Slalom muži
Zlatá olympijská medaile Zlato+moresvg|25px'>Stříbrná olympijská medaile StříbroBronzová olympijská medaile Bronz