Andalucia Open 2021

8
4
2

Andalucia Open 2021, oficiálním názvem AnyTech365 Andalucía Open 2021, byl tenisový turnaj mužů na profesionálním okruhu ATP Tour, hraný v Clubu de Tennis Puente Romano na antukových dvorcích. Probíhal mezi 5. až 11. dubnem 2021 v andaluském přímořském letovisku Marbella jako úvodní ročník. Do kalendáře sezóny byl zařazen dodatečně kvůli pokračující pandemii koronaviru a zrušení některých turnajů.

Turnaj se řadil do kategorie ATP Tour 250. Do dvouhry nastoupilo dvacet osm hráčů a ve čtyřhře startovalo šestnáct párů. +more Celkový rozpočet činil 408 800 eur. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal patnáctý tenista světa Pablo Carreño Busta ze Špnělska. Jako poslední přímý účastník do singlové soutěže nastoupil bosenský 125. hráč žebříčku Damir Džumhur.

Pátý singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval Pablo Carreño Busta, který ve finále vyhrál jubilejní 200. zápas na túře. +more Čtyřhru ovládl uruguaysko-ekvádorský pár Ariel Behar a Gonzalo Escobar, jehož členové získali druhou společnou i individuální trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Carlos Alcaraz * Fabio Fognini * Holger Rune

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Henri Laaksonen * Nikola Milojević * Mario Vilella Martínez * Bernabé Zapata Miralles

;před zahájením turnaje * Pablo Andújar → nahradil jej Michail Kukuškin * Roberto Bautista Agut → nahradil jej Facundo Bagnis * Richard Gasquet → nahradil jej Francisco Cerúndolo * Lloyd Harris → nahradil jej Norbert Gombos * Dušan Lajović → nahradil jej Taró Daniel * Cameron Norrie → nahradil jej Roberto Carballés Baena * Alexei Popyrin → nahradil jej Ilja Ivaška * Andrej → nahradil jej Damir Džumhur * Stan Wawrinka → nahradil jej Pedro Martínez

Sander GilléJoran Vliegen74. 1. +more
Marcus DaniellPhilipp Oswald78. 2.
Marcelo ArévaloMatwé Middelkoop97. 3.
Luke SavilleJohn-Patrick Smith107. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Feliciano López / Marc López * David Marrero / Adrián Menéndez Maceiras

;před zahájením turnaje * Marcelo Demoliner / Santiago González → nahradili je Santiago González / Miguel Ángel Reyes-Varela * Cameron Norrie / Matt Reid → nahradili je Ričardas Berankis / Artem Sitak

Pablo Carreño Busta vs. Jaume Munar, 6-1, 2-6, 6-4