Andorra na Letních olympijských hrách 2008

8
4
2

Andorra se v roce 2008 zúčastnila již osmnácté olympiády, z toho deváté letní. Reprezentovalo ji pět sportovců ve čtyřech sportech, žádný z nich však ve své soutěži výrazněji neuspěl.

ikona Atletiky Atletika

Antoni Bernado Planas *: V maratonském běhu skončil na 58. místě s časem 2:26:29 (19:57 ztráty na vítěze). +more * Montserrat Pujol Joval *: V šestém rozběhu první kvalifikace v běhu na 100 m skončila sedmá s časem 12,73 s, takže do dalších částí závodu nepostoupila.

Ikona Juda Judo

Daniel Garcia Gonzales, váhová kategorie do 66 kg *: Podlehl v prvním kole Kubánci Arencibiaovi a v opravách pak Egypťanovi El Hadymu.

Ikona Plavání Plavání

Hocine Haciane Constantin *: V rozplavbě polohového závodu na 400 m skončil 29. (v první rozplavbě poslední) s časem 4:32,00, a do finále tedy nepostoupil.

Ikona Vodního slalomu Vodní slalom

Montserrat Garcia Riberaygua *: V kvalifikaci skončila předposlední (20.) zejména kvůli minuté brance v prvním kole; do semifinále tedy nepostoupila.

2008 Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2008