Andorra na Letních olympijských hrách 2012

8
4
2

Andorra se v roce 2012 zúčastnila již dvacáté olympiády, z toho desáté letní. Reprezentovalo ji šest sportovců ve čtyřech sportech, avšak země stále čeká na svoji první medaili.

ikona Atletiky Atletika

Antoni Bernado *: V maratonském běhu skončil na 74. místě s časem 2:28:34 (20:33 ztráty na vítěze). +more * Montserrat Pujol Joval *: V úvodním kole v běhu na 100 m skončila celkově osmnáctá s časem 12,78 s, takže do dalších částí závodu nepostoupila.

Ikona Juda Judo

Daniel Garcia, váhová kategorie do 66 kg *: V prvním kole porazil paraguayského reprezentanta Aceveda, v druhém kole ovšem nestačil na Španěla Uriarteho.

Ikona Plavání Plavání

Hocine Haciane *: V rozplavbě disciplíny 200 m motýlek skončil celkově poslední s časem 2:06. 37 (11. +more58 ztráty na vítěze), takže do dalších částí závodu nepostoupil. * Mónica Ramírez *: V rozplavbě disciplíny 100 m znak skončila celkově 42. s časem 1:07. 72 (9. 04 ztráty na vítěze), do dalších částí závodu tak nepostoupila.

Piktogram střelby Sportovní střelba

Joan Roca *: V trapu skončil předposlední (33.) a nekvalifikoval se tedy do finále.

2012 Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2012