2

Andreas Evald Cornelius (* 16. března 1993 Kodaň) je dánský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za dánský klub FC Kodaň a za dánský národní tým.

...
...

V A-týmu Kodaně debutoval 9. dubna 2012 proti Aarhus GF, když šel na hřiště v 81. +more minutě. Zápas skončil remízou 0:0. V sezóně 2012/13 získal s Kodaní ligový titul, přičemž se s 18 góly stal nejlepším střelcem Superligaen.

Cardiffu City. +more 27. června 2013 oznámil velšský klub Cardiff City, nováček anglické Premier League, že z FC Kodaň Cornelia získal. Vydržel zde pouze půlrok, během něhož se nedokázal prosadit a 31. ledna 2014 se vrátil do FC Kodaň.

Reprezentační kariéra

26. ledna 2013 odehrál 67 minut přátelského zápasu s Kanadou (v USA), který Dánové vyhráli 4:0. +more Za tuto dobu stihl vstřelit hattrick. Toto dánské mužstvo bylo složeno pouze z hráčů dánské ligy, šlo tedy o neoficiální ligový výběr.

A-mužstvo

V A-týmu Dánska zažil debut 8. září 2012 v Kodani při bezbrankové remíze v úvodním kvalifikačním utkání na MS 2014 s Českou republikou. +more Poté nastoupil 12. října 2012 proti domácímu Bulharsku (remíza 1:1).

První gól vstřelil v odvetném utkání s Českou republikou na Andrově stadionu v Olomouci 22. března 2013. +more V 57. minutě dal první gól zápasu, když se dostal k odraženému míči a prudce ho napálil pod břevno. Dánsko porazilo ČR 3:0. Hrál v základní sestavě i v dalším kvalifikačním utkání 26. března 2013 v Kodani proti hostujícímu Bulharsku, které skončilo remízou 1:1. Dánsko získalo z 5 zápasů jen 6 bodů a kleslo na čtvrté místo za Českou republiku.

Reprezentační góly

;Góly Andrease Cornelia v A-mužstvu Dánska

122. 3. +more 2013Andrův stadion, Olomouc, ČeskoČesko0:1 (57. )0:3kvalifikace na MS 2014