Ansu Fati

8
4
2

Anssumane „Ansu“ Fati Vieira (* 31. října 2002 Bissau) je španělský profesionální fotbalista původem z afrického státu Guinea-Bissau. Působí ve španělském klubu FC Barcelona a hraje v útoku na pozici levého křídla. Ve svých 6 letech se s rodiči přestěhoval do španělské Sevilly.

V Barceloně v zápase proti Realu Betis, kde střídal Carlesa Péreze. Barcelona tento zápas vyhrála 5:2. +more Ve věku 16 let 298 dní se stal druhým nejmladším debutantem za Barcelonu. Svůj první profesionální gól dal proti Osasuně, kde Barcelona remizovala 2:2 a tak se stal nejmladším střelcem profesionálního klubu Barcelony a 3. nejmladším střelcem LaLigy. Proti Valencii poprvé za profesionální kariéru nastoupil v základní sestavě a hned ve 2. minutě dal gól na který mu asistoval Frenkie de Jong v 7. minutě mu to Fati oplatil, když mu asistoval na gól a tím Fati pomohl k celkové výhře 5:2.