Apia International Sydney 2017

8
4
2

Apia International Sydney 2017 byl tenisový turnaj mužů a žen konaný v lednu 2017 v australském Sydney. Byl součástí kategorie ATP World Tour 250 a WTA International, které jsou nižšími soutěžemi okruhů ATP Tour a WTA Tour. Mužská část se hrála na tvrdém povrchu, zatímco ženy soutěžily na tvrdém dvorci. V rámci mužského turnaje se stal vítězem turnaje Gilles Müller ze Lucemburska, který ve finále porazil Brita Daniela Evanse. U žen si titul připsala Australanka Johanna Kontaová, která ve finále zdolala Ukrajinku Darju Gavrilovovou. Turnaj byl v pořadí 125. ročníkem a představoval přípravu na Australian Open, první grandslam sezóny.

Apia International Sydney 2017 byl společný tenisový turnaj mužského okruhu ATP World Tour a ženského okruhu WTA Tour, hraný v areálu NSW Tennis Centre na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem Plexicushion. Probíhal jako 125. ročník turnaje ve druhém týdnu sezóny, mezi 8. až 14. lednem 2017 v Sydney, která je metropolí Nového Jižního Walesu.

Mužská polovina se řadila do kategorie ATP World Tour 250 a její dotace činila 495 630 amerických dolarů. Ženská část s rozpočtem 776 000 dolarů byla součástí kategorie WTA Premier Tournaments. +more Turnaj představoval událost Australian Open Series v týdnu před úvodním grandslamem roku, Australian Open.

Nejvýše nasazenými tenisty v singlových soutěžích se stali osmý hráč žebříčku Dominic Thiem z Rakouska a světová jednička Angelique Kerberová z Německa. Jako poslední přímí účastníci do dvouher nastoupili 66. +more britský tenista pořadí Daniel Evans a po roce opět 36. žena klasifikace Coco Vandewegheová ze Spojených států.

Do hlavní soutěže ženské dvouhry se automaticky kvalifikovaly hráčky s žebříčkovým postavením do 29. místa, což byla nejníže postavená hranice jakéhokoli turnaje WTA Tour za předchozí jeden rok.

Až svou šestou účast ve finále na okruhu ATP Tour proměnil v premiérovou trofej ve dvouhře 33letý Lucemburčan Gilles Müller, kterému zisk titulu pomohl k novému žebříčkovému maximu. Druhý singlový titul vybojovala 25letá Britka Johanna Kontaová, která se však narodila právě v Sydney. +more Po turnaji se posunula zpět na 9. místo, její kariérní maximum. Vítězem mužské čtyřhry se stal nizozemský pár Wesley Koolhof a Matwé Middelkoop, který na turnaji nemusel původně ani startovat. Pro oba se jednalo o třetí společný triumf. Ženskou čtyřhru opanovala maďarsko-ruské dvojice Tímea Babosová a Anastasija Pavljučenkovová, jehož členky na teprve druhém společném turnaji získaly premiérový titul, když cestou k němu neztratily jedinou sadu.

Jiné formy účasti

Následující hráčí obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Alex De Minaur * Jordan Thompson

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Matthew Barton * Gastão Elias * Thiago Monteiro * Christopher O'Connell

Odhlášení

;před zahájením turnaje * Federico Delbonis → nahradil jej Thomaz Bellucci * Thanasi Kokkinakis (břišní poranění) → nahradil jej Nikoloz Basilašvili * Fernando Verdasco (nevolnost) → nahradil jej Santiago Giraldo