Arco Rock Master 2016

8
4
2

Arco Rock Master 2016 byl třicátý ročník prestižních závodů ve sportovním lezení, probíhal ve dnech 26.-28. srpna v rámci horolezeckého festivalu v italském městě Arco.

Organizace

V tomto roce zde v lezení na obtížnost i v lezení na rychlost probíhalo 5. kolo světového poháru 2016. +more Do duelu pak nastoupilo devět finalistů a deset finalistek z aktuálního světového rankingu v lezení na obtížnost. Obdobně na závod v boulderingu bylo pozváno sedm mužů a sedm žen.

Průběh závodů

V boulderingu se závodilo systémem KO, mezi muži skončili na druhém shodném místě Němec Jan Hojer a Francouz Jérémy Bonder.

Ze sedmi domácích závodníků si nejlépe vedla Giorgia Tesio, která získala stříbrnou medaili v boulderingu.

Česká stopa

Adam Ondra skončil v závodu světového poháru v lezení na obtížnost pátý, postoupil ale do Duelu a ten stejně jako závod v boulderingu vyhrál. Ve světovém poháru lezení na rychlost skončil také na pátém místě Libor Hroza, šestnáctý byl Jan Kříž.