Arkadiusz Krystian Milik (* 28. února 1994 Tychy) je polský profesionální fotbalista, který hraje na pozici útočníka za italský klub Juventus FC, kde je na hostování z Olympique Marseille, a za polský národní tým.

...

V Polsku hrál za kluby Rozwój Katowice a Górnik Zabrze.

V prosinci 2012 přestoupil za odhadovanou částku 3,5 milionu eur z Górniku do německého Bayeru Leverkusen, kde podepsal smlouvu od 1. ledna 2013 do léta 2018.

Před sezónou 2013/14 byl zapůjčen na hostování do celku FC Augsburg, kde debutoval 21. září 2013 v utkání šestého kola německé Bundesligy proti Hannoveru 96 (prohra 1:2, šel na hřiště v 90. +more minutě). První gól vstřelil v následujícím sedmém ligovém kole 27. září 2013 proti hostující Borussii Mönchengladbach, dostal se na hrací plochu v 76. minutě a v 88. minutě skóroval a zajistil tak Augsburgu bod za konečnou remízu 2:2. Byl to jeho vůbec první gól v Bundeslize.

V létě 2014 odešel na další hostování, tentokrát do nizozemského AFC Ajax. V roce 2015 do Ajaxu přestoupil a střelecky se mu dařilo, byl produktivní. +more V srpnu 2016 přestoupil do italského prvoligového klubu SSC Neapol, vicemistra Serie A 2015/16.

Arkadiusz Milik hrál za polské mládežnické reprezentační výběry U17, U19 a U21.

V A-týmu Polska debutoval 12. října 2012 pod trenérem Waldemarem Fornalikem v přátelském utkání s Jihoafrickou republikou (výhra Polska 1:0, Milik nastoupil v průběhu druhého poločasu za stavu 0:0). +more První gól v A-týmu vstřelil 14. prosince 2012 v přátelském zápase s Makedonií, kde ve 12. minutě otevíral skóre střetnutí (Polsko nakonec vyhrálo 4:1).

11. října 2014 se podílel vítězným gólem na historické výhře 2:0 nad Německem (úřadující mistr světa) v kvalifikaci na EURO 2016. +more Pro Polsko to byla premiérová výhra, zdařila se až na 19. pokus ve vzájemných zápasech (do té doby bilance 12 proher a 6 remíz). Němci prohráli v některé z kvalifikací po 33 zápasech, naposledy poznali porážku v roce 2007 (0:3 v Mnichově s Českou republikou).

Trenér Adam Nawałka jej zařadil do závěrečné 23členné nominace na EURO 2016 ve Francii.

[url=http://www. 90minut. +morepl/kariera. php. id=19106]Profil hráče[/url] na 90minut. pl * [url=http://www. transfermarkt. com/en/arkadiusz-milik/profil/spieler_191891. html]Profil hráče[/url] na Transfermarkt. com * [url=http://www. national-football-teams. com/player/49041/Arkadiusz_Milik. html]Profil hráče[/url] na national-football-teams. com * [url=http://eu-football. info/_player. php. id=27953]Profil hráče - reprezentační statistiky v A-mužstvu[/url], eu-football. info.

Kategorie:Polští fotbaloví reprezentanti Kategorie:Narození v roce 1994 Kategorie:Muži Kategorie:Fotbaloví útočníci Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Fotbalisté Górniku Zabrze Kategorie:Fotbalisté Bayeru Leverkusen Kategorie:Fotbalisté FC Augsburg Kategorie:Fotbalisté AFC Ajax Kategorie:Narození 28. +more února Kategorie:Fotbalisté SSC Neapol Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2022 Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2020 Kategorie:Hráči Mistrovství světa ve fotbale 2018 Kategorie:Hráči Mistrovství Evropy ve fotbale 2016 Kategorie:Fotbalisté Olympique Marseille Kategorie:Fotbalisté Juventusu Turín Kategorie:Narození v Tychách.