4
2

Arménie se účastnila Letní olympiády 2008 v sedmi sportovních odvětvích. Zastupovalo ji 25 sportovců.

Atletika

Ani Khachikyan:100m ženy * v rozběhu 1 dosáhla času 12. 76, obsadila 6. +more místo a nepostoupila. Melik Janoyan:oštěp muži * v kvalifikační skupině B výkonem 64. 37 obsadil poslední 19. místo a do finále nepostoupil.

Box

Hovhannes Danielyan * V kategorii 48 kg/muší váha v 1. kole porazil Thomas Essomba z Kamerunu 9:3. +moreVe 2. kole ale prohrál 7:13 s Birzhan Zhakypov z Kazachstánu. Hrachik Javakhyan * V kategorii 60 kg/lehká váha měl v 1. kole volný los. Ve 2. porazil Rasheed Olawale Lawal z Nigérie 12:0. Ve čtvrtfinále 1 se mu vzdal JongSub Baik z Koreje. V semifinále sice prohrál 5:10 s pozdějším vítězem Alexey Tishchenko z Ruska, ale i tak získal bronzovou medaili pro Arménii. Eduard Hambardzumyan * V kategorii 64 kg/lehká welterová hned v 1. kole prohrál s Felix Diaz z Dominikánské Republiky 4:11 a skončil. Andranik Hakobyan * V kategorii 75 kg/střední váha v 1. kole porazil 14:8 Ahmed Saraku z Ghany, ve 2. kole ale v zápase s Elshod Rasulov z Uzbekistánu se ve 4. kole zranil a musel vzdát.

Judo

Ovanes Davtjan * V kategorii 60 kg muži v 1. kole měl volný los, ve 2. +moreporazil Yosmani Piker z Kuby, v dalším ale prohrál s Kyong Jin Kim z KLDR a skončil. Armen Nazarjan * V kategorii 66 kg muži v 1. kole měl volný los, ve 2. kole ale prohrál s Aheen El Hady z Egypta a skončil.

Střelba

Norayr Bakhtamyan

10 m vzduchová pistole, kvalifikace - N.Bakhtamyan, 580 bodů, celkové 12. místo

Plavání

Michael Koloyan * v rozplavbě 2 100m volný způsob obsadil časem 51,89 2. místo. Celkově 56. místo.

Vzpírání

Tigran G. +more Martirosyan v kategorii 69 kg získal výkonem 338 bronzovou medaili * Gevorg Davtian v kategorii 77 kg získal výkonem 360 bronzovou medaili * Ara Khachatryan v kategorii 77 kg výkonem 353 obsadil 7. místo * Edgar Gevorgyan v kategorii 85 kg nedokončil * Tigran V. Martirosyan v kategorii 85 kg výkonem 380 získal bronzovou medaili * Hripsime Khurshudyan v kategorii 75 kg výkonem 235 obsadil 11. místo.

LOH 2008 Kategorie:Země na Letních olympijských hrách 2008 Kategorie:Sport v Arménii v roce 2008