4
2

Arthur Henrique Ramos de Oliveira Melo (* 12. srpna 1996 Goiânia), známý jako Arthur nebo Arthur Melo, je brazilský profesionální fotbalista, který hraje na pozici defensivního záložníka za anglický klub klubu Liverpool FC, kde je na hostování z Juventusu, a za brazilský národní tým.

Grêmio

Arthurova kariéra začala ve klubu Grêmio, kde se z náhradníka postupně propracovával stále výš a pak začal pravidelně nastupovat v základní sestavě. Po několika vydařených sezónách, ve kterých Arthur odehrál 48 zápasů a vstřelil 5 gólů, přestoupil do Barcelony.

Barcelona

Z Grêmia do španělského velkoklubu FC Barcelona přestoupil v létě 2018. V katalánském klubu dostal číslo 8, které před ním nosil legendární Andrés Iniesta, ten ale odešel do japonského týmu Vissel Kóbe. +more Arthur debutoval za Barcelonu v zápase prvního kola španělské La Ligy 2018/2019 proti Deportivu Alavés. Brazilec přišel na hřiště v sedmdesáté sedmé minutě, když vystřídal Ousmana Dembélého. Šest minut nato Arthur nahrál na gól Coutinhovi, takže skóre bylo 2:0. Barcelona vyhrála 3:0. Debut v Lize mistrů si Arthur připsal v zápase prvního kola doma proti PSV. Na hřiště přišel v osmdesáté třetí minutě, když znovu vystřídal francouzského křídelníka. Barcelona vyhrála 4:0. Ve Španělském poháru debutoval v zápase proti Leonese; tehdy v osmdesáté minutě vystřídal Malcoma. Barcelona vyhrála 1:0, když o hostujícím vítězství rozhodl v devadesáté minutě stoper Clément Lenglet.

Juventus FC

V červnu 2020 přestoupil do italského klubu Juventus FC za 70 milionů eur.

[url=https://www. fcbarcelona. +morees/es/futbol/primer-equipo/jugadores/43513/arthur-henrique-ramos-de-oliveira-melo]Profil Arthura Mela na oficiální stránce FC Barcelona[/url] * [url=http://www. transfermarkt. co. uk/arthur/profil/spieler/362842]Profil Arthura Mela na stránce Transfermarkt[/url] * [url=https://us. soccerway. com/players/arthur-henrique-ramos-de-oliveira-melo/288085/]Profil Arthura Mela na stránce Soccerway[/url].

Kategorie:Brazilští fotbalisté Kategorie:Fotbalisté FC Barcelona Kategorie:Fotbalisté Grêmia Kategorie:Fotbaloví záložníci Kategorie:Narození v Goiânii Kategorie:Narození 1996 Kategorie:Narození 12. +more srpna Kategorie:Žijící lidé Kategorie:Muži Kategorie:Brazilští fotbaloví reprezentanti.