Astana Open 2020

8
4
2

Astana Open 2020 byl profesionální tenisový turnaj pořádaný v rámci mužského okruhu ATP Tour, který se hrál v hale na tvrdém povrchu GreenSet. Probíhal mezi 26. říjnem až 1. listopadem 2020 v kazašské metropoli Nur-Sultan jako první ročník turnaje. Do kalendáře okruhu byl zařazen dodatečně ve formě náhrady za zrušené události kvůli pandemii covidu-19.

Turnaj s rozpočtem 337 000 dolarů se řadil do kategorie ATP Tour 250. Nejvýše nasazeným hráčem ve dvouhře se stal dvacátý sedmý tenista světa Benoît Paire z Francie. +more Jako poslední přímý účastník do hlavní singlové soutěže nastoupil 91. hráč žebříčku, Australan James Duckworth.

Premiérový singlový titul na okruhu ATP Tour vybojoval 31letý Australan John Millman, jenž se stal pátým tenistou probíhající sezóny, kterému se na cestě za titulem podařilo odvrátit mečbol. Čtyřhru vyhrála dvojice Belgičanů Sander Gillé a Joran Vliegen, jejíž členové získali čtvrtou společnou trofej.

.

Následující hráči obdrželi divokou kartu do hlavní soutěže: * Dmitrij Popko * Andreas Seppi * Timofej Skatov

Následující hráč nastoupil do hlavní soutěže pod žebříčkovou ochranou: * Mackenzie McDonald

Následující hráči postoupili z kvalifikace: * Damir Džumhur * Aslan Karacev * Emil Ruusuvuori * Júiči Sugita

;před zahájením turnaje * Pablo Andújar → nahradil jej Michail Kukuškin * Laslo Djere → nahradil jej Federico Delbonis * Richard Gasquet → nahradil jej Radu Albot * Juan Ignacio Londero → nahradil jej Jegor Gerasimov * Gilles Simon → nahradil jej Mackenzie McDonald

Sander GilléJoran Vliegen79. 1. +more
Max PurcellLuke Saville79. 2.
Marcus DaniellPhilipp Oswald85. 3.
Ben McLachlanFranko Škugor86. 4.
.

Následující páry obdržely divokou kartu do hlavní soutěže: * Andrej Golubjev / Oleksandr Nedověsov * Mohamed Safwat / Denis Jevsejev

Následující pár nastoupil pod žebříčkovou ochranou: * Mackenzie McDonald / Tommy Paul

John Millman vs. Adrian Mannarino, 7-5, 6-1

Sander Gillé / Joran Vliegen vs. Max Purcell / Luke Saville, 7-5, 6-3