Atlanta Flames

8
4
2

Atlanta Flames byl profesionální hokejový tým založený v roce 1971 v Atlanta, Georgie. Tým hrál v hale The Omni a původně patřil pod jménem Calgary Flames do Western Hockey League. V roce 1972 se připojili k National Hockey League a přejmenovali se na Atlanta Flames. Tým působil v Atlantě až do roku 1980, kdy se přestěhoval do Calgary a stal se známým jako Calgary Flames. Během své existence ve městě Atlantě dosáhl tým několika úspěchů, včetně postupu do playoff a vítězství v prvním kole Stanley Cupu v roce 1979. Atlanta Flames byli prvním profesionálním hokejovým týmem ve městě, který ukončil činnost po svém přesídlení do Calgary.

Atlanta Flames byl profesionální americký klub ledního hokeje, který sídlil v Atlantě ve státě Georgie. V letech 1972-1980 působil v profesionální soutěži National Hockey League. Flames hrály ve své poslední sezóně v Patrickově divizi v rámci Campbellovy konference. Své domácí zápasy odehrával v hale Omni Coliseum s kapacitou 15 155 diváků. Klubové barvy byly červená, žlutá a bílá.

V NHL sehráli 636 zápasů a kvalifikovali se šestkrát do playoff. V roce 1980 byli Flames přestěhováni do kanadského Calgary.

...

Lídři individuálních statistik

Základní část

Zdroj:

* Odehrané zápasy: Rey Comeau a Eric Vail, 469 * Góly: Eric Vail, 174 * Asistence: Tom Lysiak, 276 * Kanadské bodování: Tom Lysiak, 431 * Trestné minuty: Pat Quinn, 555

Lídři kanadského bodování

Zdroj:

Top 10 nejproduktivnějších hokejistů klubové historie.

Poznámka: Poz = Pozice; Z = Odehrané zápasy; G = Góly; A = Asistence; B = Kanadské body; TM = Trestné minuty