8
4
2

Australian Open 2002 byl 90. ročník úvodního tenisového grandslamu sezóny, konaný v rozmezí 14.27. ledna. Hrálo se v Melbourne Parku v Melbourne na 25 dvorcích s tvrdým umělým povrchem Rebound Ace. Organizátory události byly Mezinárodní tenisová federace a Australský tenisový svaz.

Obhájci titulu ve dvouhrách byli Američané Andre Agassi a Jennifer Capriatiová, která soutěž opět vyhrála.

Vítězové

Mužskou dvouhru vyhrál Švéd Thomas Johansson a získal tak jediný grandslamový titul své kariéry. Celkově to byla sedmá výhra na turnajích okruhu ATP.

V ženské dvouhře triumfovala Američanka Jennifer Capriatiová a obhájila tak titul z loňského ročníku. Jednalo se o její třetí a současně poslední grandslamový titul, celkově pak třináctý z dvouhry na okruhu WTA.

Titul v soutěži mužské čtyřhry získal bahamsko-kanadský pár Mark Knowles a Daniel Nestor. Jednalo se o premiérový ročník turnaje, na němž deblisté hráli finále na dvě vítězné sady. +more V předchozích sezónách bylo nutné k výhře na turnaji získat tři sady. Pro oba vítězství představovalo premiérový grandslamový titul a jediný na Australian Open v této soutěži.

V ženské čtyřhře zvítězil švýcarsko-ruský pár Martina Hingisová a Anna Kurnikovová. Obě hráčky zde triumfovaly již v roce 1999. +more Pro Kurnikovovou to byl druhý a poslední grandslam z této soutěže, Hingisová na Australian Open vyhrála ještě v letech 1997 a 1998 a celkově se jednalo o její devátý a poslední grandslamový titul z ženské čtyřhry.

Smíšenou čtyřhru vyhrála slovensko-zimbabwská dvojice Daniela Hantuchová a Kevin Ullyett. Pro oba to byl první titul v této soutěži na Australian Open a pro Hantuchovou celkově druhý grandslamový.