Australian Open 2011 – mužská čtyřhra

8
4
2

Australian Open 2011 – mužská čtyřhra byl tenisový turnaj konaný jako součást Australian Open 2011; jednalo se o soutěž mužských čtyřhř. Turnaj se konal mezi 17. a 29. lednem 2011 v Melbourne Parku v Melbourne ve Victoria. Na rozdíl od minulých ročníků došlo ke změně povrchu z trávy na tvrdý povrch Plexicushion. Hrálo se na 16 dvorcích se syntetickou trávou. Vítězi se stali bratři Bob a Mike Bryanové, kteří ve finále porazili pár Mahesh Bhupathi a Leander Paes po setech 6–3, 6–4. Pro Bratry Bryanovy to bylo již jejich šestnácté grandslamové vítězství v mužské čtyřhře a jejich druhé v Melbourne.

Úspěšným obhájcem tutulu byl první nasazený americký pár Bob a Mike Bryanovi, který v loňském finále porazil dvojici Daniel Nestor a Nenad Zimonjić. V letošním finále zvítězil nad obnoveným párem Mahesh Bhupathi a Leander Paes.

Nově sestavená česko-australská devojice Lukáš Dlouhý a Paul Hanley, jež společně odehrála pouze dva turnaje, a oba před Australian Open vyhrála, zde jako sedmá nasazená vypadla již v prvním kole.

Nasazené páry

# Bob Bryan / Mike Bryan (vítězové) # Max Mirnyj / Daniel Nestor (semifinále) # Mahesh Bhupathi / Leander Paes (finále) # Łukasz Kubot / Oliver Marach (čtvrtfinále) # Mariusz Fyrstenberg / Marcin Matkowski (čtvrtfinále) # Jürgen Melzer / Philipp Petzschner (čtvrtfinále) # Lukáš Dlouhý / Paul Hanley (1. kolo) # Michaël Llodra / Nenad Zimonjić (čtvrtfinále) # Wesley Moodie / Dick Norman (1. +more kolo) # Rohan Bopanna / Ajsám Kúreší (3. kolo) # Robert Lindstedt / Horia Tecău (1. kolo, skreč) # Mark Knowles / Michal Mertiňák (2. kolo) # Marcel Granollers / Tommy Robredo (3. kolo) # Jonatan Erlich / Andy Ram (2. kolo) # Nicolás Almagro / Marc López (1. kolo) # Marcelo Melo / Bruno Soares (1. kolo).