Australian Open 2011 – ženská dvouhra

8
4
2

Obhájkyní vítězství byla Serena Williamsová, která však titul neobhajovala pro dlouhodobé zranění nohy, které ji znemožnilo hrát od Wimbledonu 2010.

V úvodním kole se střetly dvě stávající světové jedničky ženského žebříčku WTA. Nejlepší hráčka ve dvouhře Caroline Wozniacká porazila po setech 6-3, 6-4 nejlepší deblistku světa Giselu Dulkovou.

Premiérový titul z úvodního grandslamu sezóny získala Belgičanka Kim Clijstersová, která ve finále porazila Číňanku Li Na. Ta se stala prvním čínským tenistou v historii, jenž se probojoval do finále dvouhry jakékoli grandslamové události.

Po prohře ve 3. kole bývalá světová jednička Justine Heninová oznámila ukončení profesionální kariéry.

Zápas 4. kola mezi Francescou Schiavoneovou a Světlanou Kuzněcovovou, který skončil výsledkem 6-4, 1-6, 16-14, trval 4 hodiny a 44 minut a stal se nejdelším zápasem celé ženské sezóny 2011.

Nasazení hráček

# Caroline Wozniacká (semifinále) # Věra Zvonarevová (semifinále) # Kim Clijstersová (vítězka) # Venus Williamsová (3. kolo, skreč pro zranění) # Samantha Stosurová (3. +more kolo) # Francesca Schiavoneová (čtvrtfinále) # Jelena Jankovićová (2. kolo) # Viktoria Azarenková (4. kolo) # Li Na (finále) # Šachar Pe'erová (3. kolo) # Justine Heninová (3. kolo) # Agnieszka Radwańská (čtvrtfinále) # Naděžda Petrovová (3. kolo) # Maria Šarapovová (4. kolo) # Marion Bartoliová (2. kolo) # Anastasija Pavljučenkovová (3. kolo) # Aravane Rezaïová (1. kolo) # Maria Kirilenková (2. kolo) # Ana Ivanovićová (1. kolo) # Kaia Kanepiová (2. kolo) # Yanina Wickmayerová (2. kolo) # Flavia Pennettaová (4. kolo) # Světlana Kuzněcovová (4. kolo) # Alisa Klejbanovová (2. kolo) # Petra Kvitová (čtvrtfinále) # María José Martínezová Sánchezová (2. kolo) # Alexandra Dulgheruová (1. kolo) # Daniela Hantuchová (1. kolo) # Dominika Cibulková (3. kolo) # Andrea Petkovicová (čtvrtfinále) # Lucie Šafářová (3. kolo) # Cvetana Pironkovová (2. kolo).