BGL Luxembourg Open 2012

8
4
2

Tenisový turnaj WTA BGL Luxembourg Open 2012 se konal ve dnech 15.21. října v lucemburském městě Kockelscheueru v těsné blízkosti hlavního města Lucemburku. Hrál se na uzavřených dvorcích s tvrdým povrchem. Turnaj se řadil do kategorie WTA International Tournaments. Odměny činily 220 000 USD.

Obhájkyní singlového titulu byla běloruská světová jednička Viktoria Azarenková, která se však rozhodla turnaje nezúčastnit. Soutěž dvouhry vyhrála americká bývalá světová jednička Venus Williamsová, která ve finále zdolala rumunskou hráčku Monicu Niculescuovou ve dvou setech 6-2 a 6-3. +more Na okruhu WTA si tak připsala singlový titul po více než dvou letech a ve 32 letech se stala nejstarší vítězkou dvouhry v sezóně 2012.

Deblový titul získal nejvýše nasazený český pár Andrea Hlaváčková a Lucie Hradecká po finálovém vítězství nad rumunskými turnajovovými dvojkami Irinou-Camelií Beguovou a Monicou Niculescuovou. Utkání mělo dvousetový průběh a skončilo výsledkem 6-3 a 6-4. +more V následné pondělní klasifikaci deblového žebříčku WTA se obě Češky posunuly na svá maxima, když Hlaváčkové patřilo třetí a Hradecké čtvrté místo. Následně vítězky čtyřhry poprvé odcestovaly na Turnaj mistryň, do něhož nastupovaly jako druhé nasazené.

Na turnaji byla pozitivně testována česká tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová, když byl v moči detekován nepovolený stimulant sibutramin. Tenistka následně užití popřela, což vzala na vědomí Mezinárodní tenisová federace, která ji za doping vyměřila zákaz startu na dobu šesti měsíců, počínaje 16. +more říjnem 2012. Po lucemburské události nastoupila k turnaji okruhu ITF v Ismaningu. Z obou akcí vrátila finanční odměny.

Dvouhra

Nasazení hráček

# Roberta Vinciová (čtvrtfinále) # Julia Görgesová (2. kolo) # Jelena Jankovićová (2. +more kolo) # Yanina Wickmayerová (odstoupila) # Sabine Lisická (1. kolo) # Sorana Cîrsteaová (2. kolo) # Tamira Paszeková (1. kolo) # Carla Suárezová Navarrová (1. kolo) # Mona Barthelová (2. kolo).

Jiné formy účasti v turnaji

Následující hráčky získaly divokou kartu do hlavní soutěže dvouhry: * Belinda Bencicová * Kirsten Flipkensová * Mandy Minellaová

Následující hráčky si zajistily účast v hlavní soutěži z kvalifikace: * Annika Becková * Věra Duševinová * Tatjana Maleková * Garbiñe Muguruzaová ** Anne Keothavongová - jako šťastná poražená

Odhlášení

;z dvouhry * Tímea Babosová * Angelique Kerberová (poranění nohy) * Sloane Stephensová * Yanina Wickmayerová (poranění kolena)

Skrečování

;z dvouhry * Pcheng Šuaj (poranění pravého ramene) ze čtyřhry * Jelena Jankovićová (gastrointestinální onemocnění)

Pavouk

Čtyřhra

Nasazené páry

# Andrea Hlaváčková / Lucie Hradecká (vítězky) # Irina-Camelia Beguová / Monica Niculescuová (finále) # Věra Duševinová / Olga Govorcovová (semifinále) # Petra Martićová / Mandy Minellaová (čtvrtfinále)

Pavouk

[url=https://web. archive. +moreorg/web/20121020140123/http://www. wtatennis. com/SEWTATour-Archive/posting/2012/300/MDS. pdf]Pavouk dvouhry[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20121020140128/http://www. wtatennis. com/SEWTATour-Archive/posting/2012/300/QS. pdf]Pavouk kvalifikace dvouhry[/url] * [url=https://web. archive. org/web/20121020140118/http://www. wtatennis. com/SEWTATour-Archive/posting/2012/300/MDD. pdf]Pavouk čtyřhry[/url].

Kategorie:WTA Tour 2012 Kategorie:Luxembourg Open